جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

عرضه خودرو در بورس

مهر تایید وزیر صمت روی عرضه خودرو در بورس کالا

02:19۰

در حالی که بیش از ۹۰ درصد سهم بازار خودرو در کشور را خودروسازان دولتی تشکیل می‌دهند، اختیار این خودروسازان در قیمت‌گذاری به مثابه فاجع خواهد بود و شاید عرضه خودرو در بورس راهکارمناسبی برای حل این مشکل باشد.

به گزارش اسپات نیوز، ناظران بازار خودرو به طور مداوم نگران سیاست قیمت‌گذاری دستوری و یا سرکوب قیمت‌ها در بازار هستند. از آنجایی که بیش از ۹۰ درصد از سهم بازار خودرو در کشور را خودروسازان دولتی تشکیل می‌دهند و در دست داشتن کنترل قیمت‌گذاری توسط این خودروسازان به مثابه فاجعه خواهد بود. به نظر می‌رسد توزیع خودرو در بورس کالا بتواند راهکار مناسبی برای حل این مشکل باشد.

سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، پیش ازین در این مورد گفته بود: صنعت خودرو از بخش‌های پیشران اقتصادی است و برنامه‌ریزی برای ایجاد تحرک در پیشران‌های اینچنینی در اقتصاد موجب اشتغال‌زایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه افزود: هدف ما تولید یک میلیون دستگاه خودرو تا پایان سال ۱۴۰۰ و سه میلیون خودرو تا پایان سال ۱۴۰۴ است و باید این تعداد را تولید کنیم. چرا که تولید تعداد کم صرفه اقتصادی ندارد و در صورتی که بخواهیم خودروساز باشیم باید بالای ۲ میلیون دستگاه تولید کنیم.

روح‌الله ایزدخواه از اعضای کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به برنامه مجلس یاردهم برای ساماندهی بازار خودرو، گفت: طرح مجلس یازدهم که یکی از اهداف اصلی آن عرضه خودرو در بورس کالاست در یک سال اخیر در کمیسیون صنایع مورد بررسی قرار گرفته و متن آن هم‌اکنون آماده ارائه به صحن است. علاوه بر اینکه وزیر صابق صمت علاقه‌ای به اجرایی شدن این طرح نداشت، طی صحبت‌هایی که با آقای میرفاطمی در این مدت داشتیم، ایشان آمادگی کامل خود را برای همراهی در این طرح اعلام کرده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19839

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com