جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت بلیت مترو

قیمت بلیت مترو ۲۰هزار تومان می‌شود؟

03:00۲

شهردار تهران اعلام کرد: با وضعیت فعلی مترو بیشتری نخواهیم داشت و در صورت تصمیم برای توسعه مترو باید قیمت بلیت آن را ۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم.

به گزارش اسپات نیوز، علیرضا زاکانی، شهردار تهران، روز گذشته در نشستی با رؤسا و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران اظهار داشت: این دیدار آخرین جلسه از سلسله جلسات با مدیران شهرداری است و تقریبا ا همه سطوح مدیریتی این دیدارها برگزار شده است.

زاکانی در نشست مذکور در خصوص مترو تهران گفت: باید ظرفیت حاکمیتی و حکومتی، قوای سه‌گانه و نهادهای حاکمیتی و حکومتی را ناظر به این آینده مطلوب با خود هم داستان و همراه کنیم و بدون این کار، انباشتگی مشکلات مرتفع نخواهد شد، مثلا در هفت خط موجود مترو علاوه بر ۲۳ ایستگاه، حداقل ۶۰ هزار میلیارد تومان برای خرید واگن می‌خواهیم و ۳۶۴ واگن موجود از رده خارج شده و بیش از دو سوم آن نیاز به اورهال دارد.

بیشتر بخوانید:

به گفته زاکانی: ۱۰ سال است که دولت سهم خود را در اتوبوس و مترو پرداخت نکرده و بررسی طلب ‌های شهرداری از دولت نشان‌دهنده این است که بدهی‌های دولت سر به فلک می‌کشد. بنابراین این نهادها باید سهم خود را از پایتخت بودن، بپردازند و علاوه بر وظایف قانونی خود باید این همکاری فراتر از قانون خود باید این همکاری فراتر از قانون بخورد.

زاکانی همچنین افزود: به منظور تکمیل خطوط باقی‌مانده مترو ۱۸۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و این مسئله نیاز به اراده، فکر، ذهن و خلاقیت مردم دارد و شهر باید بر مدار قابلیت مردم اداره شود اما مردم اعتماد ندارند و در سال‌های گذشته با شهرداری رابطه خوبی نداشتند و ما وظیفه داریم این ضعف و کمبود را جبران کنیم

شهردار تهران با اشاره به بحث یکپارچه و بر پایه فناوری دیدن شهر و ساختن یک شهر هوشمند گفت: اگر بناست که مترو بسازیم باید قیمت بلیت مترو را ۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم، در حال حاضر اما از ۶ هزار تومانی که محاسبه شده ۲هزار تومان سهم ما و ۲هزار تومان سهم مردم است و دولت نیز که سهم خود را نپرداخته است.

وی افزود: با این وضعیت متروی بیشتری نخواهیم داشت و باید برای توسعه ساخت مترو از امکانات مردم و مجموعه بخش خصوصی، خرید راهبردی کنیم، در واقع مردم سهم خود را بپردازند و مابقی را از طریق خرید راهبردی انجام دهیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19852

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

2 Comments

  1. Fatemeroohi

    الان با وضعیت قیمت اسنپ و تاکسی یه مترو رو داریم که اونم میخوان ازمون بگیرن!

  1. Mohaddese aletaha

    شاید دارن آمادمون میکنن

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com