جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بازنشستگی زنان شاغل

بازنشستگی زنان شاغل چگونه است؟ + جزئیات

02:49۲

طبق گفته مدیر کل تامین اجتماعی، بازنشستگی زنان شاغل مستلزم حداقل ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه تا قبل از تاریخ تقاضای بازنشستگی است.

به گزارش اسپات نیوز، قانون بازنشستگی زنان شاغل به این صورت است که تمامی بیمه‌شدگان مشمول قانون کار که حداقل ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه مقرر را پیش از تاریخ تقاضای بازنشستگی داشته باشند، می‌توانند برای بازنشستگی خود اقدام کنند.

امیری گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران در نشست با کارکنان اداره مستمری‌های غرب تهران بزرگ در خصوص بازنشستگی زنان شاغل گفت: زنان بیمه‌شده‌ای که در آستانه بازنشستگی خود به کرونا مبتلا شدند، بدون محدودیت زمانی، مدت بستری آنان که به تایید (پزشک معتمد، شورای پزشکی و یا کمیسیون پزشکی) رسیده باشد علاوه بر دریافت غرامت دستمزد مدت دوره تایید شده ، ایام بیماری کرونا نیز جزو سوابق بیمه ای آنان منظور می‌گردد و هیچ محدودیت زمانی ندارد.

بیشتر بخوانید:

امیری گنجه در خصوص تعداد بازنشستگان زن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی گفت: طبق آمار به دست آمده در سال ۱۳۹۸ از مجموع ۲ میلیون و ۷۹ هزار بازنشسته، ۲۰۴ هزار و ۵۸۷ نفر زنان بازنشسته هستند و از این تعداد ۲۱ درصد کل مجموع مستمری‌بگیران تامین اجتامعی را تشکیل می‌دهند.

به گفته امیری‌گنجه در خصوص بیمه‌شدن زنان خانه‌دار: داشتن ۵۵‌سال سن و دارا بودن حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه برای درخواست بازنشستگی بیمه‌شدگان زنان خانه‌دار لازم است.

از سوی دیگر وی در خصوص بازنشستگی زنان و مردان بدون مطرح بودن میزان سابقه بیمه گفت: سقف در نظر گرفته شده برای این حالت ۳۵ سال سابقه کاری است.

مدیر کل تامین اجتماعی به بازنشستگی زنان شاغل در کارهای سخت و زینا‌اور اشاره کرد و گفت : بر اساس تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون، کلیه زنان شاغل در کارهای سخت و زیان‌آور با داشتن حداقل ۲۰سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب بدون شرط سنی می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

بر أساس گزارشات روابط عمومی غرب تهران، اشتغال زنان در کارهای سخت و زیان‌آور باید به تایید کمیته استانی برسد و عنوان شغلی این گروه از زنان نیز باید در لیست‌های ارسالی از سوی کارفرما به صور صحیح و متناسب با شغل آن‌ها قید شده باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19857

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

2 Comments

  1. Fateme roohi

    زنان خانه‌ دار باید ۵۵ سالشون باشه حداقل بعد ده سال هم سابقه بیمه داشته باشن! چجوری باید سابقه بیمه داشته باشن وقتی خانه دارن اونم این همه

  1. Maryam mehdizadeh

    ممنون از اطلاع رسانیتون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com