جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید خانه در ترکیه

افزایش بی‌سابقه خرید خانه در ترکیه ؛ ماجرا چیست؟

03:00۰

بر اساس گزارشات، میزان خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان طی دو سال گذشته ۱۵ برابر شده است و اکنون ایرانیان رکورداران خرید خانه در این کشور شده‌اند. علت چیست؟

به گزارش اسپات نیوز، مسئله مهاجرت ایرانیان موضوع مهمی است که اخیرا بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. خروج سرمایه انسانی و مالی در روند توسعه کشور تاثیرگذار است و در همین مورد آمار و ارقام عجیبی گزارش شده‌ است.

طبق آمار منتشر شده توسط روزنامه اطلاعات، ایرانیان تنها در ماه آگوست با خرید ۹۱۱ ملک در ترکیه رکورددار خریداران ملک در این کشور شدند. تا سال گذشته ایرانیان پس از عراقی‌ها در جایگاه دومین خریداران ملک در ترکیه قرار داشتند اما در سال جاری در جایگاه اول قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است ک میزان خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان طی ۲ سال گذشته ۱۵ برابر شده است. فرار سرمایه اغلب در شرایط ابهام و بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی شدت می‌گیرد.

ابهام در امضا یا عدم امضای برجام، پیوستن یا نپیوستن ایران به معاهده‌های بین‌المللی اف.ای.تی.اف و پالرمو، لغو تحریم‌ها یا تمدید تحریم‌ها، رفع انسداد سیستم بانکی یا تداوم وضع موجود، حل شدن تنش‌های سیاسی داخلی و بین‌المللی و نهایتاً رسیدن به ثبات اقتصادی یا تداوم بی‌ثباتی، پاره‌ای افراد و خانواده‌ها را به فکر مهاجرت می‌اندازد. بی‌ثباتی در تصمیم‌گیری‌های سیاسی درباره پاره‌ای امور اقتصادی از جمله صادرات و واردات باعث شده بخشی از صادرکنندگان برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات احساس زیان کنند و با لطایف الحیلی، بخشی از درآمد ارزی حاصل از صادرات را به خرید ملک در خارج تخصیص دهند تا به کشور برنگردد و به سیستم بانکی عرضه نشود.

از سوی دیگر دقت در نحوه تبلیغات املاک در ترکیه، گرجستان، دوبی و اسپانیا نشان می‌دهد، یکی از مهم‌ترین محرک‌های ایرانیان برای خرید ملک در خارج دریافت مجوز اقامت دائم است؛ تبلیغی که به گفته رئیس اتحادیه املاک ایران، نوعاً دروغ و اغواکننده است و به قصد ترغیب و وسوسه افراد به خرید است. آنها با توجه به اینکه شرایط و ذهنیت مشتریان ایرانی را می‌دانند انگشت روی مهاجرت و اقامت می‌گذارند. برای همین است که خرید ملک ایرانیان در ترکیه طی ۲ سال اخیر ۱۵ برابر شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19889

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com