جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واریز یارانه مهرماه

واریز یارانه مهرماه با تغییر همراه است؟

03:00۰

 به نظر نمی‌رسد دولت در حال حاضر برنامه‌ای برای کاهش یا افزایش یارانه‌ها داشته باشد و واریز یارانه مهرماه طبق روال سابق خواهد بود.

به گزارش اسپات نیوز، اگرچه طی یک ماه گذشته شایعه‌های زیادی در خصوص افزایش یارانه‌ها به وجود آمد و عده زیادی گمان کردند که واریزی یارانه مهرماه با افزایش همراه خواهد بود اما دولت جدید هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نکرده است و در ماه آینده نیز دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین طبق روال سابق واریز خواهد شد.

اولین واریزی یارانه مهرماه مانند گذشته، یارانه معیشتی بنزین است. گفتنی است که واریز این یارانه از آذرماه سال ۱۳۹۸ آغاز شد و در ماه آینده بیست و سومین مرحله آن به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

بر اساس زمان‌بندی انجام شده از دومین مرحله واریز یارانه‌ها، یارانه معیشتی بنزین در روز دهم ماه واریز خواهد شد. به این ترتیب یارانه معیشتی مردم در مهر حدود ۲ هفته دیگر پرداخت می‌شود.

بیشتر بخوانید:

شایان ذکر است که مبلغ این یارانه از ابتدا تا کنون هیچ تغییری نکرده و برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های ۵ نفره ۲۰۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

از سوی دیگر حدود ۷ میلیون خانوار یارانه‌بگیر در پاییز سال گذشته، مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند و اقساط آن به صورت ماهانه از یارانه آن‌ها کسر می‌شود. دولت در مهرماه، دهمین قسط این یارانه را برداشت می‌کند.

یارانه نقدی واریزی دوم مهرماه است که بر اساس برنامه تعیین شده بیستم ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

مبلغ این بخش از یارانه نیز طی چند سال اخیر بدون تغییر بوده و به این ترتیب تمامی خانوارها مشمول مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر یک از اعضای خانواده هستند.

پیش‌بینی می‌شود که در هفته اول مهر چهارمین نوبت وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی به حساب بیش از ۲۰ هزار نفر واریز شود. در خصوص بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز احتمال می‌رود که در مهرماه گروهی از متقاضیان وام هفت میلیون تومان دریافت کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19884

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com