جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسیناسیون دانش‌آموزان

واکسیناسیون دانش‌آموزان ؛ آخرین خبرها از حضوری شدن مدارس

03:14۰

بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر قرار است که سینوفارم تک‌دز از اوایل مهر وارد کشور شود و برای واکسیناسیون دانش‌آموزان مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش اسپات نیوز، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا طی اعلامیه‌ای بیان کرد که طبق برنامه‌ریزی انجام شده، ابتدا گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال و پس از آن گروه سنی ۶ تا ۱۲ سال واکسینه می‌شوند. طبق گزارش جمعیت هلال‌احمر از اوایل مهرماه نیز سینوفارم تک‌دز به منظور واکسیناسیون دانش‌آموزان وارد کشور خواهد شد.

با ورود ۲ واکسن خارجی و صدور مجوز از سوی سازمان غذا و دارو، پیش‌بینی می‌شود که واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال از نیمه دوم مهرماه آغاز خواهد شد. اگرچه هنوز دستورالعمل مشخصی برای آن تعیین نشده اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که پشت‌کنکوری‌ها در اولویت واکسیناسیون قرار دارند و پس از آن‌ها افراد ۱۲ سال به بالا واکسینه خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

علیرضا رئیسی، سخنگوی ساد ملی مقابله با کرونا در این خصوص گفت: با ورود ۱۰ میلیون واکسن چینی سینوفارم در نخستین مرحله، واکسیناسیون زیر ۱۸ ساله‌ها از مهرماه آغاز می‌شود و گفتنی است که واکسن «سوبرانا۲» ساخت کوبا نیز قرار است به سبد واکسیناسیون این گروه اضافه شود تا با بالابردن ایمنی آن‌ها، مدارس باز شود.

شایان ذکر است که تنها ۳ واکسن سینوفارم، فایزر و سوبرانا۲ در دنیا قابلیت تزریق به افراد زیر ۲۰ سال را دارند و به این ترتیب هم اکنون واکسن‌های داخلی مجوز تزریق برای کودکان را ندارند.

محمدحسن قوسیان‌مقدم، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در این‌باره می‌گوید: «این واکسن تک‌دوز برای کودکان نیست ،بلکه برای افراد زیر ۲۰سال درنظر گرفته شده که با همان یک‌بار تزریق ایمنی ایجاد می‌کند.»

او در ادامه افزود: «ما هم براساس توافق قبلی که با سینوفارم داشتیم و مذاکراتی که انجام دادیم، مستندات را به سازمان غذا و دارو ارائه دادیم و پس از تأیید و هماهنگی‌ها، امیدواریم ۱۰میلیون دوز از این واکسن تا مهر وارد کشور شود.»

او همچنین در خصوص صدور مجوز برای دیگر واکسن‌های ایرانی از جمله نورا و فخرا که گفته می‌شود امکان تزریق به گروه سنی ۱۲ تا ۲۰ سال را دارد گفت: تا کنون مجوزی برای واکسن‌های داخلی برای گروه سنی کودکان و نوجوانان صادر نشده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19886

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com