جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسیناسیون کودکان در کوبا

واکسیناسیون کودکان در کوبا کلید خورد

02:15۱

به دنبال فوت ۱۲ کودک خردسال در کوبا در اثر ابتلا به کرونا در سال گذشته، واکسیناسیون کودکان در کوبا آغاز شد.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس آمار اعلام شده، طی سال گذشته ۱۲ کودک در اثر ابتلا به کرونا در کوبا فوت کردند و هم اکنون کوبا نخستین کشور جهان است که واکسیناسیون کودکان ۲ سال به بالا را آغاز کرده است.

گفتنی است که پس از تزریق دزهای مربوط به واکسن کووید ۱۹ اختصاصی کوبا با نام «سوبرانا۲»، مقاومتی ۹۱.۲ درصدی ایجاد می‌کند. اگرچه هنوز مطالعات این آمار مورد بررسی قرار نگرفته است، با این وجود این کشور همزمان با تحریم‌های سختگیرانه ایالات متحده به تولید واکسن اختصاصی خود پرداخته است.

گفتنی است که طبق آمار به طور متوسط روزانه ۸ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در کوبا گزارش می‌شود. در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته گذشته تنها ۳۷۲۷ مورد جدید در کودکان دیده شده است که از این تعداد ۱۶ نفر آن‌ها را نوزادهای تازه متولد شده تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

هم اکنون واکسیناسیون کودکان گام مهمی برای متوقف کردن شیوع کرونا محسوب می‌شود، چرا که کودکان اکنون سهم زیادی از موارد ابتلا را تشکیل می‌دهند.

طبق گزارش آکادمی پزشکی اطفال آمریکا حداقل ۲۴۳ هزار مورد کووید ۱۹ در بین کودکان در تاریخ ۲ تا ۹ سپتامبر در ایالات متحده وجود داشته که تقریبا ۲۹ درصد کل موارد این کشور را تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر، جوان‌ترین افرادی که می‌توانند در بیشتر کشورهای جهان واکسینه شوند بین ۱۲ تا ۱۶ سال سن دارند، چرا که ایالات متحده در ماه می تزریق واکسن فیزر را برای کودکان ۱۲ سال مجاز کرده و تزریق واکسن‌های مدرنا و جانسون اند جانسون نیز برای افراد ۱۸ سال به بالا مجاز است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19878

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. Arghavan rahimi

    خوش به حالشون کاش ما هم به این مراحل رسیده بودیم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com