جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تعلیق نماد الکترونیک

ماجرای تعلیق نماد اعتماد برخی از سایت‌ها چیست؟

03:00۰

برای چندمین بار در چند ماه گذشته، درگاه پرداخت الکترونیکی برخی کسب‌وکارها قادر به سرویس دهی نیست و دلیل آن هم تعلیق نماد اعتماد الکترونیکی کسب‌وکار اینترنتی اعلام شده است.

به گزارش اسپات نیوز، برای چندمین بار در چند ماه گذشته، درگاه پرداخت الکترونیکی برخی کسب‌وکارها قادر به سرویس دهی نیست و دلیل آن هم تعلیق نماد اعتماد الکترونیکی کسب‌وکار اینترنتی اعلام شده است. بله، دوباره کسب‌وکارهای اینترنتی، در روزهای پایانی هفته گذشه دچار قطعی و اختلال در سیستم پرداخت الکترونیک خود شدند. موجی که هر فصل چند بار بلند می‌شود و طوفانی نگرانی را برای کسب‌وکارهای اکوسیستم نوآوری کشور برپا می‌کند..

این ماجرا چندین ماه است که با کشمکش‌های مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صمت)، شاپرک (بانک مرکزی) و کسب‌وکارهای نوآور ادامه دارد. هر بار هم این بخش دولتی است که حرف خود را به کرسی نشانده و در بخش خصوصی همچنان در حال استناد به موارد قانونی است که توسط بخش دولتی نقض شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

اگرچه ماجرا به همین موضوع ختم نمی‌شود. علاوه بر تعلیق ای‌نماد برخی کسب‌وکارها و در پی آن قطع سرویس درگاه پرداخت؛ چند روز گذشته ای‌نماد سایت‌های مختلف در با اختلال‌ مواجه شده و هر از گاهی قطع و وصل می‌شود. مدیر سامانه ای‌نماد اختلالی جزئی در اینباره را در گفت‌وگو با دیجیاتو تایید کرده اما توضیحات بیشتری درباره چرایی این اختلال ارائه نداده و اعلام کرد این مشکل حل شده است. این در حالی است که سایت‌های گوناگون، همچنان خبر از ادامه این اختلال می‌دهند. حالا باید دید این اختلال و تعلیق نماد اعتماد الکترونیکی به کجا خواهد رسد؟

«محمدمهدی شریعتمدار»، رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی فناوری‌های نوین مالی ایران (فین‌تک) با بیان اینکه پیش از تعلیق ای‌نماد کسب‌وکارهای اینترنتی در چند روز گذشته هیچ حکم قضایی به آنها ابلاغ نشده به دیجیاتو گفت: «مرکز توسعه تجارت الکترونیکی»بر اساس تصمیمی که پیش از این گرفته بود و بر خلاف قانون و بدون ارائه هرگونه حکم قضایی با این کار خود عملا کسب‌وکارهای اینترنتی را پلمپ کرده است.

به گفته او این آئین‌نامه باید لغو شود و در راستای لغو آن، فعالان اکوسیستم نوآوری کشور همه تلاش خود را کرده و از مباید قانونی رسمی پیگیری خواهند کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19909

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com