جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

رئیس سازمان سنجش

رئیس سازمان سنجش در آستانه ممنوع‌الخروجی

02:46۱

به دنبال نامه احمد نادری، نماینده مجلس به دادستان کل کشور، ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش در آستانه ممنوع‌الخروجی قرار گرفت.

به گزارش اسپات نیوز، احمد نادری در توئیتر خود نوشت: «برای جلوگیری از تکرار سناریوی خروج از کشور، درنامه‌ای به دادستان محترم، خواهان ممنوع‌الخروج شدن رئیس سازمان سنجش و برخی مدیران آن شدم.»

نادری در این نامه نوشته است: «باخبر شدیم آقای ابراهیم خدایی، به بهانه فرصت مطالعاتی قصد خروج از کشور را دارند. همچنین شائبه خروج خبر خارج شدن برخی از مدیران این سازمان نیز با عنایت به شکایات و تخلفات گسترده وجود دارد. لذا خواهشمند است دستور مقتضی جهات ممنوع الخروج شدن ایشان را صادر کنید.»

اواخر تیرماه سال جاری نمایندگان مجلس با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش آموزش کشور از سال ۱۳۹۱ موافقت کردند. تحقیق و تفحص از سازمان سنجش روز دوشنبه ، ۲۸ تیرماه بررسی و (۱۶۰) رای موافق، (۱۶) رای مخالف و (۱۰) رای ممتنع داشت.

بیشتر بخوانید:

پس از موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش آموزش کشور، این سازمان به آن واکنش نشان داد و اعلام کرد: «سازمان سنجش آموزش کشور ضمن درک حساسیت و اهمیت وجودی این سازمان با توجه به شفافیت کامل در تمامی حوزه‌های کاری این سازمان و مشخص بودن اسناد و مدارک مالی در تمام دوره‌های مدیریتی، آمادگی کامل خود را با هرگونه تحقیق و تفحص نهادهای رسمی کشور در زمینه آزمون‌ها، نحوه برگزاری، آزمون سازی و شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌کند.»

پیش از این نادری، نماینده مجلس درباره تحقیق و تفحص از سازمان سنجش گفته بود: «سازمان سنجش و آموزش کشور یکی از دستگاه‌هایی است که تاکنون هیچ گزارش شفافی از عملکرد خود به نهادهای نظارتی و مجلس شورای اسلامی ارائه نداده و ایرادات و ابهامات زیادی درباره آن مطرح بوده و روز به روز این ابهامات و سئوالات بیشتر می‌شود.»

انتهای پیام

آخرین اخبار مربوط به حوزه آموزش را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19964

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. sara2021

    اجازه میدادین یکم بیشتر گند کاراش دربیاد بعد ممنوع الخروجش میکردین
    از قیافش شرارت میباره

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com