جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سهام عدالت جاماندگان

تکلیف سهام عدالت جاماندگان چه شد؟

03:001۱

به گفته سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی ودارایی، رئیس جمهور به دو وزیر اقتصاد و تعاون دستور داده است که تکلیف سهام عدالت جاماندگان را مشخص کنند.

به گزارش اسپات نیوز، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد که دولت سیزدهم با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان اعلام کرده است. پس از آن حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز این مسئله را تایید کرده و گفت: تلاش بر این است که تا آخر سال جاری، تکلیف سهام عدالت جاماندگان را مشخص کنیم.

گفتنی است که امروز نیز، سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی ودارایی خبر داده که رئیس‌جمهور به دو وزیر اقتصاد و تعاون دستور داده است که برنامه‌های پوشش اختصاص سهام عدالت به جاماندگان را تدوین کنند.

بیشتر بخوانید:

اکبر حیدری، سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تماس در خصوص دسته‌بندی جاماندگان سهام عدالت گفت: جاماندگان سهام عدالت به دو گروه تقسیم‌بندی می‌شوند که یکی افرادی که مستمری دریافت می‌کنند و دارای کارتکس سهام عدالت و کارت پرس‌شده و یا دعوتنامه سهام عدالت هستند که سهام به آنها تخصیص یافته اما در دولت قبلی گفته شد که آنها سهام ندارند و گروه دیگر، عده‌ای از افرادی که در شش دهک کم‌درآمد جامعه حضور دارند ولی سهام عدالت به آنها تخصیص نیافته است.

حیدری در خصوص گروه دوم تصریح کرد: دسته دوم کسانی هستند که جزو شش دهک پایین درآمدی جامعه هستند، اما به هر دلیلی مورد شناسایی دولت قرار نگرفته و هرگز سهام عدالت نگرفته‌اند، در حالی که قانونگذار اعلام کرده بود سهام عدالت برای تقویت ثروت و درآمد ۶ دهک پائین درآمدی جامعه اختصاص می‌یابد.

حیدری در مورد آزادسازی سهام عدالت و اثر آن بر بازار سرمایه گفت: سهام عدالت باید از کانال شرکت‌های تعاونی سهام عدالت مدیریت شود، در آن صورت مشکل فروش سهام عدالت اثر منفی در بازار ندارد، اما وقتی این سهام عدالت آزاد شده و توسط افراد به فروش رسد، اثر منفی در بازار بورس می‌گذارد و قیمت آن هم افت می‌کند.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی گفت: ما در مورد نحوه اداره سهام عدالت و همچنین شناسایی جاماندگان نامه‌هایی به سازمان بورس، وزارت اقتصاد، معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور نوشته‌ایم و اگر می‌خواهند از نظرات کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مرتبط با سهام عدالت استفاده کنند ما در خدمت دولت هستیم.

انتهای پیام

آخرین اخبار مربوط به سهام عدالت را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19954

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. متخصص رمزارز

    سالهاست دارن تکلیف مشخص میکنن
    شما هم بشینید تا تکلیفتون مشخص شه
    کی به فکر ماست

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com