جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کارت واکسن جعلی

کارت واکسن جعلی چیست؟ راه فراری برای ضدواکسن‌ها

03:11۳

به گفته مشاور سابق وزیر بهداشت: برخی افراد که با واکسیناسیون مخالف هستند، بدون دریافت واکسن نام خود را در سیستم ثبت کرده و کارت واکسن جعلی دریافت می‌کنند.

به گزارش اسپات‌نیوز، به گفته علیرضا وهاب‌زاده، مشاور سابق وزیر بهداشت در توییتر خود نوشت: پس از هشدار وزیر بهداشت در مورد کسانی که واکسن نمی‌زنند و محروم شدن آن‌ها از خدمات اجتماعی، عده‌ای از افراد که مخالف واکسیناسیون هستند، نام خود را با تخلف در سامانه ثبت کرده و کارت واکسن جعلی دریافت می‌کنند.

وهاب زاده نوشته است: مسئولین مراکز واکسیناسیون دقت کنند که عده‌ای از افراد ضدواکسن برای اینکه از خدمات اجتماعی یا دریافت ویزا محروم نشوند، نامشان با تخلف و بدون تزریق واکسن در سامانه ثبت می‌شود. قطعا این افراد باعث جهش مجدد کرونا در کشور و کم‌اثرشدن واکسیناسیون عمومی خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

طبق آمار وزارت بهداشت، از هر چهار سالمند یک نفر واکسن نزده است و این به این معناست که ۴ میلیون نفر از سالمندان به صورت داوطلبانه از دریافت واکسن سر باز زده‌اند.

محمدرضا محبوب فر، عضو انجمن علمی بهداشت و ارتقای سلامت ایران در این خصوص گفت: « یکی از دلایل واکسن نزدن مردم، زیر سوال قرار گرفتن واکسن‌های موجود در کشور است.»

از طرفی عده‌ای هم وجود دارند که طرفدار طب سنتی هستند و واکسیناسیون را قبول ندارند. به گفته محبوب‌فر با کاهش شیوع ویروس و پایین آمدن سن واکسیناسیون، تعداد کسانی که واکسن نمی‌زنند نیز بیشتر خواهد شد.

پیش‌تر وزیر بهداشت گفته بود: «در آینده ملاک برای ارائه خدمات در هتل‌ها و بانک‌ها و دریافت بلیت هواپیما و اتوبوس، ارائه کارت واکسن لازم خواهد بود. بنابراین اگر کسی واکسن تزریق نکند ممکن است بسیاری از این خدمات را دریافت نکند.» حالا وهاب زاده می‌گوید برخی فقط نامشان را در سیستم ثبت می‌کنند تا از خدمات اجتماعی محروم نشوند.
انتهای پیام
آخرین اخبار مربوط به واکسیناسیون را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19961

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

3 Comments

 1. رضا

  بابا بزنید بره دیگه
  اسیر کردید یه ملتو با خریتتون

 1. Mohammad ashourifar

  اگه به واکسن عقیده ندارن و به نظرشون طب سنتی جواب میده چرا تا الان باهاش کسیو درمان نکردن؟ چرا مردم ما از جهلشون دست نمی‌کشن؟

 1. Mohaddese aletaha

  خدا رو شکر که ما ایرانیا راه دور زدن همه چیو بلدیم :)))))

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com