جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بازار خودرو‌های خارجی

بازار خودرو‌های خارجی به اغما رفت

03:00۰

به دنبال مصوبه اخیر مجلس مبنی بر آزادسازی واردات خودرو، تعداد آگهی‌های فروش خودرو‌های وارداتی با افزایش روبه‌رو شد اما بازار خودرو‌های خارجی در واکنشی منفی به اغما رفت.

به گزارش اسپات نیوز، آگهی فروش خودروهای خارجی زیاد شده است. برخی خریداران معتقدند با آزادسازی واردات خودرو، حباب قیمت خودروهای خارجی شکسته می‌شود. حتی برخی منتظر ریزش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت خودرو هستند. اما نصف شدن قیمت خودروهای خارجی واقعی است؟

فعالان بازار می‌گویند چنانچه کاهش قیمت ارز تداوم داشته باشد و مصوبه اخیر مجلس به سرعت اجرا شود قیمت خودروهای خارجی در کف بازار نصف می‌شود.

بررسی بازار خودروهای خارجی هم نشان می‌دهد که قیمت خودروهای خارجی رافت شدیدی داشته است. به عنوان مثال طی چند روز اخیر خودروی یک میلیاردی حدود ۲۰۰ میلیون تومان، خودروی دو میلیاردی حدود ۳۰۰ میلیون تومان و خودروهای بالای سه میلیارد و نیم بالای ۴۵۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

مثلا مزدا ۳ مدل ۹۸ که هفته گذشته با قیمت یک میلیارد و هفتاد میلیون تومان خرید و فروش می‌شد امروز به یک میلیارد تومان رسیده است اما همچنان برای این خودرو خریداری وجود ندارد.

در حال حاضر النترای یک میلیارد و ۴۰۰ میلیونی تومانی به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و سانتافه دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی به یک میلیارد و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. اما خریداران منتظر ارزانی بیشتر هستند و فعلا از هر نوع معامله‌ای دست کشیده‌اند.

در حال حاضر رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به وضعیت خرید و فروش بازار خودرو به تجارت‌نیوز گفت: خرید و فروش خودروهای خارجی راکد شده و مردم منتظر کاهش بیشتر قیمت خودروهای خارجی هستند.

حمید کریمی توضیح داد: مصوبه اخیر مبنی بر آزادسازی واردات، بازار خودرو را به نوعی قفل و تعداد فروشندگان را در بازار زیاد کرد.

او اظهار کرد: قیمت دلار هم بر قیمت خودروهای خارجی اثرگذار است. چنانچه قیمت دلار نوسان نداشته باشد قیمت خودروها مقطعی ثابت باقی می‌ماند.

انتهای پیام

آخرین اخبار مربوط به حوزه خودرو را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20003

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com