جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

دستگاه پوز سایت‌های قمار

کشف و جمع‌آوری ۵ هزار دستگاه پوز سایت‌های قمار

02:01۰

آیا اغلب کارتخوان‌های مسدود شده توسط سیستم بانکی که در خارج از کشور تراکنش داشتند، دستگاه پوز سایت‌های قمار و شرط‌بندی است؟

به گزارش اسپات نیوز، مجتبی توانگر، رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس در این خصوص گفت: دستگاه‌های پوز موجود در خارج و مرز کشور با روش هوشمند توسط نهاد بانکی کشور، مسدود شدند. مجموع این دستگاه‌ها ۸۰۰۰ عدد بود. احتمال می‌رود که برخی از این کارتخوان‌های مسدود شده، دستگاه پوز سایت‌های قمار بوده است اما باید به این نکته توجه کرد که استفاده از دستگاه کارتخوان برای تراکنش‌های مالی در سایت‌های قمار و شرط‌بندی، نسبت به سال گذشته، کاهش چشمگیری داشته است.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه افزود: کسانی که متاسفانه در این شبکه فعال هستند، فعالیت و تراکنش‌های مالی خود را از طریق کارت به کارت انجام می‌دهند. البته گفتنی است که این موضوع نیست به طور جدی از سوی مسئولان مربوطه و بانک مرکزی مورد پیگیری است.

توانگر همچنین گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده، بانک مرکزی نیز ۲۰ هزار کارت بانکی که در شبکه قمار اجاره داده می‌شد را شناسایی و مسدود کرده است.

وی در پایان گفت: امید است که این شناسایی‌ها به سرانجام برسد و افرادی که از طریق کارت به کارت تراکنش‌های این سایت‌ها را انجام می‌دهند نیز هرچه سریع تر شناخته شوند.

انتهای پیام

آخرین اخبار بانکی را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=19999

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com