جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

پرداخت قسطی قبض برق

پرداخت قسطی قبض برق چگونه است؟

02:41۰

به دنبال افزایش دما، قیمت قبض‌های برق نجومی شد اما اکنون معاون وزیر نیرو خبر امکان پرداخت قسطی قبض را برای رفاه حال مشترکین اعلام کرده است.

به گزارش اسپات نیوز، سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکانی که مبلغ قبوض آنها بالا باشد، در صورت ارائه در خواست به شرکت توزیع منطقه خود می‌توانند در سه قسط قبوض خود را بپردازند.

گرمای تابستان امسال داغ خود را بر صنعت برق و سبد خانوار گذاشت، شاید طرح پرداخت اقساطی قبوض بتواند در این بین کمک رسان باشد اما باید پذیرفت که در شرایط فعلی چاره ای جز مدیریت مصرف وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که پرداخت اقساطی قبوض از سال ۱۳۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها آغاز شد اما این بار علت قسطی شدن قبض‌های برق متفاوت است، چرا که اکنون افزایش مصرف موجب صدور قبض های نجومی و در مواردی عدم توانایی مشترکان برای پرداخت شده است.

در این بین مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در خصوص جزئیات پرداخت اقساطی قبوض برق گفت: مشترکانی که مبلغ قبوض آنها بالا باشد، می‌توانند در سه قسط نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند.

وی افزود: مشترکانی که بیشتر از حد الگو مصرف برق دارند و یا میزان مصرف آنها نسبت به دوره‌های قبل افزایش یافته است و توان پرداخت ندارند، در صورت ارائه در خواست به شرکت توزیع منطقه خود می‌توانند در سه قسط قبوض خود را بپردازند.

رجبی مشهدی در خصوص مشترکان کم مصرف نیز گفت: این امکان برای همه مشترکان وجود دارد اما بهتر است مبالغ پایین در یک قسط پرداخت شود.

انتهای پیام

آخرین اخبار در رابطه با حوزه نیرو را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20009

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com