جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سیمان ۲۵ هزار تومانی

دسترسی به سیمان ۲۵ هزار تومانی چگونه است؟

03:00۰

در حالی که در بورس کالا سیمان ۲۵ هزار تومانی عرضه می‌شود، سیمانی که به دست مردم می‌رسد ۶۰ تا ۹۰ هزار تومان قیمت دارد، علت چیست؟

به گزارش اسپات نیوز، سیمان هنوز در بازار موجود نیست. دوباره هر کیسه سیمان به قیمت ۶۰ تا ۹۰ هزار تومان رسیده و مشخص نیست سیمان‌های ارزانی که در بورس کالا با قیمت ۲۵ هزار تومان عرضه می‌شوند، کجا می‌روند؟ آیا سیمان ۲۵ هزار تومانی واقعا به دست مردم می‌رسد؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که سیمان در فروشگاه‌های آنلاین نیز ناموجود است. این فروشگاه‌ها سیمان ندارند و اگر هم داشته باشند با قیمت ۶۰ تا ۹۰ هزار تومان آن را عرضه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

احتمال می‌رود که افراد سودجو در حال احتکار سیمان هستند. کارخانه‌ها مدعی هستند که بروز این مشکل به علت افزایش عرضه سیمان به بورس کالا است و در فرایند تامین و تولید سیمان مشکلی وجود ندارد اما توزیع سیمان در بورس کالا مشروط است.

سیمان ۲۵ هزار تومانی به دست چه کسانی می‌رسد؟ 

یک کارشناس بازار سیمان پاسخ داد: سیمان ۲۵ هزار تومانی به دست تمام کسانی که دارای کد بورسی هستند، می‌رسد اما توزیع آن در بورس کالا هم مشروط است. یعنی کسانی می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند که یا سازنده باشند یا آن را در حجم انبوه و بالای ۱۰ تن بخرند.

نادر غفاری در این خصوص افزود: سیمان با حجم کم در بورس کالا یا کارخانه به مردم تحویل داده نمی‌شود. یعنی کسانی که دو کیسه بخواهند نمی‌توانند از این سهمیه ۲۵ هزار تومانی استفاده کنند. همچنین سازندگان نیز باید مدارک پروانه ساخت را به بورس کالا تحویل دهند تا بتوانند سیمان ارزان بخرند.

از سوی دیگر، علی رغم اینکه عده‌ای خرید سیمان از شبکه بورس کالا را دشوار می‌دانند اما انبوه‌سازان می‌گویند امکان خرید سیمان از طریق بورس کالا وجود دارد و دسترسی به سیمان ۲۵ هزار تومانی آسان است.

رامین گوران اوریمی توضیح داد: قیمت سیمان در بازار آزاد متنوع است. برخی از واحدهای صنفی از این فرصت سو استفاده کردند و سیمان را در انبار خود احتکار می‌کنند. توصیه ما به همه سازندگان این است که از بازار آزاد سیمان نخرند بلکه از طریق بورس، سیمان بخرند. چرا که دسترسی آزاد و آسان است.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه ساختمان و عمران را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20066

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com