جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مسدود کردن حساب

عملیات کارت به کارت محدود شد؛ دردسر جدید برای کسب‌وکارهای آنلاین

02:07۰

بنابر ابلاغیه جدید بانک مرکزی در راستای رصد تراکنش‌های مشکوک، هر فرد با کد ملی تنها می‌تواند ۲۰ عملیات کارت به کارت روزانه برای واریز به حسابش داشته باشد.

طبق بخشنامه بانک مرکزی، بانک‌ها بایستی سازوکاری را فراهم کنند تا تراکنش‌های واریز به حساب افراد محدود شود و بتوانند سقف ۲۰ تراکنش را شناسایی کنند. هرچند احتمال دارد این عدد، تغییر کند اما این اقدام بانک مرکزی به منظور شناسایی و رصد تراکنش‌های مشکوک صورت گرفته است.

محدود شدن عملیات کارت به کارت به کد ملی

نکته قابل توجه در اجرای این طرح، محدود شدن عملیات کارت به کارت به کد ملی افراد است تا امکان استفاده از کارت‌های متعدد برای افراد وجود نداشته باشد. در واقع بانک مرکزی می‌خواهد با متمرکز کردن حساب‌های بانکی امکان تقلب و تخلف را کاهش دهد.

همچنین در این بخشنامه پیش‌بینی شده است سقف ماهانه ۸۰ تراکنش «واریز به» برای کارت‌‌به‌کارت در نظر گرفته شود. در این صورت افرادی که متقاضی واریز وجه به صورت کارت‌به‌کارت هستند باید این سقف میزان تراکنش را در نظر داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

فرصت سه‌ماهه به بانک‌ها

طبق این بخشنامه بانک مرکزی به بانک‌ها سه ماه فرصت داده است تا زیرساخت مناسب برای پیاده‌سازی این دستورالعمل را در زیرمجموعه خود فراهم کنند.

با توجه به این که بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی بالاخص فعال در شبکه‌های اجتماعی، از عملیات کارت‌به‌کارت برای ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده می‌کردند، این ابلاغیه، چالشی جدی برای کسب و کارشان به همراه خواهد داشت.

این در حالی است که الزامی شدن ای‌نماد برای ارائه درگاه پرداخت به کسب‌وکارهای اینترنتی طی ماه‌های گذشته، به موضوع داغ تجارت الکترونیک تبدیل شده بود که در نهایت منجر به رونمایی از «ای‌نماد بدون ستاره» توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای کسب‌وکارهای خرد شد.

آخرین اخبار مربوط به بانک‌ها را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20033

490 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com