جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حداقل حقوق بازنشستگان

حداقل حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران چقدر است؟

02:38۰

حداقل حقوق بازنشستگان با ۳۰ ساله سابقه، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و با سابقه بیش از ۳۵ سال، ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

به گزارش اسپات نیوز، رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران اعلام کرد که حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

علی دهقان‌کیا در ادامه افزود: در سال ۱۴۰۰ با افزایش دستمزد و اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، افرادی که ۳۰ سال سابقه دارند، چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و افرادی که بالای ۳۵ سال سابقه دارند چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌توانند دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه سطوح متفاوتی برای بازنشستگان تعیین شده، تصریح کرد: ۵۰ تا ۷۵ درصد کسری حقوق افرادی که با هفت برابر دستمزد بازنشسته شده بودند و در سال ۱۴۰۰ حقوقشان به سه برابر دستمزد رسیده بود را تامین کردیم.

او در توضیح جزئیاتی از همسان‌سازی حقوق خاطرنشان کرد: ممکن است زمان افزایش دستمزد، اعلام کنند افزایش دستمزد سال ۱۴۰۱ شامل متناسب‌سازی نباشد و ما این را نمی‌پذیریم. متناسب‌سازی جزو حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی قرار گرفته و افزایش دستمزد بر مبنای آن است. ما افزایش دستمزد را بر این مبنا قبول داریم.

سالانه تنها یک بار آن هم در اسفندماه هر سال میزان حداقل حقوق کارگران در جلسه شورای عالی کار تعیین می‌شود که به نظر می‌رسد همان رقم برای تعیین حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی نیز مبنا قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

آخرین اخبار بازنشستگان تامین اجتماعی را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20072

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com