جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش ویژه ساینا و کوئیک

سایپا فروش ویژه ساینا و کوئیک را کلید زد

03:00۰

با توجه به توقف خط تولید پراید و وجود تقاضا برای خرید خودرویی با قیمت نزدیک به آن، طرح فروش ویژه ساینا و کوئیک فرصت خوبی برای این متقاضیان به نظر می‌رسد.

به گزارش اسپات نیوز، خط تولید پراید در بازار داخلی متوقف شده است، در حالی که تقاضا برای خرید خودرویی با قیمت نزدیک به آن وجود دارد. بسیاری از فعالان بازار خودرو عقیده دارند که ساینا و کوئیک جایگزین مناسبی برای این خودرو هستند و حالا در طرح‌های فروش ویژه سایپا، نوبت به عرضه این دو خودرو رسیده است.

سازمان بازرسی کشور اخیر اعلام کرده است که دو خودروساز بزرگ کشور مجموعا بیش از ۴۰ هزار خودرو ناقض در پارکینگ‌های خود دارند و در تکمیل و تحویل آن ناتوان مانده‌اند.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر وضعیت مالی سایپا و ایران‌خودرو چندان خوب نیست اما همچنان اصرار دارند با طرح‌های فروش ویژه، تعداد محدودی از خودرو‌های خود را با قرعه‌کشی به تعدادی خاص از متقاضیان تحویل دهند.

از خودروهایی که قرار است در طرح فروش چهار محصول سایپا عرضه شود، می‌توان به کوئیک با گیربکس معمولی با قیمت ۱۴۱ میلیون تومان أشاره کرد. این محصول در بازار آزاد با قیمت ۱۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. بنابراین هر کس در این قرعه‌کشی برنده شود، می‌تواند این خودرو را ۲۹ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار خریداری کند؛ به این معنا که ۲۹ میلیون تومان رانت به برنده این قرعه‌کشی تعلق خواهد گرفت.

یکی دیگر از محصولات موجود در این طرح، کوئیک‌ R با گیربکس معمولی است. این محصول در طرح فروش چهار محصول سایپا به قیمت ۱۴۹ میلیون عرضه می‌شود اما در بازار حدود ۱۷۶ میلیون تومان قیمت دارد. میزان رانت فروش این خودرو نیز ۲۷ میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

در طرح فروش چهار محصول سایپا همچنین ساینا S نیز به قیمت ۱۴۲ میلیون تومان عرضه می‌شود اما قیمت آن در بازار ۱۷۵ میلیون تومان است و برندگان آن از رانت ۳۳ میلیونی بهره خواهند برد.

آخرین محصولی که در فهرست این طرح قرار دارد کوییک S با قیمت ۱۵۴ میلیون تومان است. این محصول در بازار با حدود قیمتی ۱۷۸ میلیون تومان داد و ستد می‌شود و برندگان آن از رانت ۲۴ میلیون تومانی بهره خواهند برد.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه خودرو را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20092

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com