جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فعالیت دوباره ماینرها

فعالیت دوباره ماینرها از کی آغاز می‌شود؟

03:006۰

به گفته سخنگوی صنعت برق فعالیت دوباره ماینرها که از ابتدای خاموشی ها متوقف شده بود، از ایتدای مهرماه از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش اسپات نیوز، از ابتدای خاموشی‌ها فعالیت رمزارزها زیر ذره‌بین قرار گرفت و همین موضوع نیز موجب شد تا رئیس‌جمهور وقت دستور توقف فعالیت رمزارزها را بدهد، البته در این بین برخورد جدی نیز با استخراج کنندگان رمزارز صورت گرفت.

در آن زمان وزارت نیرو نیز اعلام کرد به گزارش‌های مردمی که منجر به کشف مراکز غیرمجاز شوند تا سقف ۱۰ میلیون تومان پاداش ارائه می‌دهد و در صورتی که مرکز غیرمجاز در یکی از نهادهای دولتی و یا نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند باشد، مبلغ پاداش دو برابر شده و سقف آن به ۲۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

در این راستا، تاکنون نزدیک به سه میلیارد تومان به عنوان پاداش به عاملان شناسایی مردمی و به اصطلاح سودزن‌ها پرداخت شده، این در حالی است که به دلیل تعرفه‌های تخفیفی، ایران در میان چین، روسیه، آمریکا، قزاقستان، کانادا، ایسلند جزو هفت کشوری است که بیشترین میزان استخراج رمز ارز در آنها صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که استخراج یک بیت کوین به بیش از ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این میزان بیشتر از برق مصرفی حدود ۳۵ هزار واحد مسکونی در یک شبانه‌روز تخمین زده می شود.

همچنین با مقایسه میزان مصرف یک ماینر با سایر وسایل خانگی باید گفت مصرف برق یک ماینر ۲ تا ۳ کیلوواتی به میزان ۳۵ پنکه یا ۱۵ یخچال فریزر است. ماینری با این مشخصات همچنین به اندازه ۵ کولر آبی یا یک کولر گازی برق مصرف می‌کند.

به گفته سخنگوی صنعت برق مراکز مجاز استخراج رمز ارز در ایام پیک تابستان برای همراهی با صنعت برق و بر اساس دستور رئیس‌جمهور وقت فعالیت‌های خود را به حالت تعطیل در آورده بودند تا صنعت برق بتواند برق مورد نیاز سایر بخش‌ها را تامین کند. اکنون و با کاهش دمای هوا که منجر به کاهش مصرف شده است، مراکز مجاز که غیر فعال شده بودند می‌توانند از ابتدای مهر فعالیت عادی خود را از سر گیرند.

رجبی مشهدی گفت: صنعت برق تلاش می‌کند ۲۵۰ مگاوات برق مورد نیاز این مراکز را تامین کند تا فعالیت دوباره ماینرها و دنبال کردن اهدافشان از سر گرفته شود.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه رمزارز را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20095

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com