جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ثبت‌نام لاتاری ۲۰۲۳

ثبت‌نام لاتاری ۲۰۲۳ چگونه است؟ + زمان و جزئیات

03:32۰

لاتاری گرین‌کارت آمریکا، هر سال توسط اداره مهاجرت آمریکا انجام می‌شود و هدف آن حفظ تنوع نژادی این کشور است اما شرایط ثبت‌نام لاتاری ۲۰۲۳ چگونه است؟

به گزارش اسپات نیوز، راحت‌ترین راه برای مهاجرت دائم به امریکا، ثبت‌نام لاتاری است. با رسیدن زمان ثبت‌نام لاتاری، از سراسر جهان، تعداد بسیار زیادی از مردم کشورهای مختلف در این قرعه‌کشی شرکت می‌کنند تا بتوانند شانس خود را برای دریافت گرین کارت امریکا امتحان کنند.

فرد متقاضی ثبت‌نام لاتاری ۲۰۲۳ باید با داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز اقدام به ثبت‌نام کرده و منتظر اعلام نتایج بماند تا در صورت برنده شدن، امور مربوط به دریافت ویزای خود را انجام داده و در نهایت گرین کارت خود را دریافت کرده و به آمریکا مهاجرت کند.

کشور امریکا برای حفظ تنوع نژادی افراد مقیم در خاک امریکا سالانه اقدام به برگزاری قرعه‌کشی لاتاری می‌کند. این رویداد هر ساله از نیمه اول اکتبر (مهر) آغاز می‌شود و به مدت سی و سه روز ادامه می‌یابد و اوایل نوامبر (اواسط آبان) به اتمام می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

این روند هر ساله انجام شده است و نهایتا با یک روز تاخیر در باز شدن اداره مهاجرت، تا کنون روبرو شده است. اما زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ که مربوط به دوره قبل می‌شود با تاخیری ۵ روزه، از ۷ اکتبر ۲۰۲۰ آغاز شد و ۱۰ نوامبر به اتمام رسید. به این ترتیب تاریخ دقیق شروع ثبت‌نام مشخص نیست اما به طور قطع می‌توان گفت که مدت زمان ثبت نام لاتاری، از اواسط مهر آغاز شده و به مدت یک ماه تا اواسط آبان ادامه می‌یابد.

با آغاز مدت ثبت‌نام لاتاری، به دلیل حجم بالای ثبت‌نامی‌ها، بهتر است از قبل تمامی مدارک و شرایط لازم را فراهم کرده باشید تا دچار نقص در پرونده ثبت‌نام نشوید. همچنین در نظر داشته باشید که روزهای پایانی دوره ثبت نام لاتاری، به دلیل هجوم بسیار زیاد ثبت‌نامی‌ها ممکن است سایت اداره مهاجرت از دسترس خارج شود.

پس از اتمام دوره ثبت‌نام لاتاری، اداره مهاجرت با جمع‌آوری اطلاعات ثبت‌نام‌ها، در ماه می (اسفند همان سال) اقدام به قرعه‌کشی می‌کند. با توجه به اینکه این گونه ویزا از نوع تنوع نژادی است، کشورهایی که در طور سال تعداد مهاجرین کمتری به امریکا دارند، از شانس بیشتری برای برنده شدن برخوردار می‌شوند.

گفتنی است که زمان اعلام نتایج نیز اردیبهشت سال آینده است. این در حالی است که کشور ایران در قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت ۲۰۲۲، تعداد پنج هزار و ۷۳۹ کیس برنده داشت و بعد از کشورهایی نظیر مصر، سودان، روسیه، الجزایر و ازبکستان بیشترین تعداد برنده را دارا بوده است.

در صورتی که مایل به ثبت‌نام لاتاری هستید باید مدارک خود را پیش از ثبت‌نام کامل کنید. مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام به شرح زیر است:

۱) حداقل مدرک دیپلم یا دو سال سابقه کار تخصصی طی پنج سال گذشته

۲) داشتن پاسپورت معتبر که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد

۳) دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن

شایان ذکر است که افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند، باید زیرمجموعه خانواده خود ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام

آخرین  اخبار روز ایران را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20128

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com