جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

دوز سوم واکسن کرونا

تزریق دوز سوم واکسن کرونا چقدر اهمیت دارد؟

03:00۰

در حالی که تزریق دوز سوم واکسن کرونا در برخی کشور‌ها آغاز شده است، به گزارش سازمان بهداشت جهانی هنوز نتایج معتبری مبنی بر نیاز به دریافت دز سوم در دسترس نیست.

تزریق دوز سوم واکسن کرونا در امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان، اسرائیل و یکی دو کشور دیگر آغاز شده است. البته هر کدام از این کشورها شرایط مخصوص به خود را برای تزریق دز سوم واکسن دارند.

اسرائیل اعلام کرده است که به تمام شهروندان بالای ۱۶ سال دوز یادآور را تزریق خواهد کرد اما آلمان اعلام کرده که صرفا به کسانی که واکسن مدرنا یا فایزر دریافت نکرده‌اند، یکی از این واکسن‌ها را به عنوان دوز سوم تزریق خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

امارات و ترکیه نیز در حال حاضر به افراد مسن و آسیب‌پذیر دز سوم یا دوز یادآور را تزریق می‌کنند.

از سوی دیگر آمریکا نیز بارها از تزریق دوز سوم برای گروه‌های خاصی از مردم سخن گفته اما تا کنون در این کشور زمان مشخصی برای تزریق دوز واکسن یادآور در نظر گرفته نشده است، حتی کمیته مشورتی فدرال به سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده که دریافت دوز سوم برای مردم عادی را در حال حاضر به مصلحت نمی‌داند.

فرانسه و انگلستان نیز اگرچه تزریق دوز سوم را برای افرادی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است و همچنین افراد مسن بالای ۸۰ سال توصیه کرده‌اند اما در حال حاضر برنامه خاصی برای تعمیم این روند به همه افراد جامعه ندارند و تزریق دوز سوم را آغاز نکرده‌اند.

صحبت از دریافت دوز سوم واکسن از جایی شروع شد که بسیاری از کشورها در آزمایش‌های متعدد دریافتند، آنتی‌بادی ساخته شده در بدن برخی افراد بعد از گذشت مدتی بعد از دریافت دوز دوم به شدت کاهش می‌یابد.

همچنین برخی تحقیقات نشان داده است که این کاهش آنتی بادی در مورد واکسن‌هایی به شیوه سنتی ساخته شده‌اند بیشتر بوده است.

در این میان عده‌ای نیز عقیده دارند که شاید لازم باشد واکسن کرونا نیز مانند واکسن آنفلوانزا هر سال تجدید شود اما در مجموع سازمان بهداشت جهانی معتقد است که در حال حاضر هیچ نتیجه قابل اتکایی در این خصوص به دست نیامده که نشان‌دهنده این باشد که دریافت دوز سوم می‌تواند تضمین کند که آنتی بادی پس از مدتی پایین نیاید.

انتهای پیام

آخرین اخبار مربوط به بهداشت و سلامت را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20137

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com