جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مدیر مالی هوآوی

مدیر مالی هوآوی آزاد شد!

02:36۰

مدیر مالی هوآوی پس از ۳ سال بازداشت خانگی، به برخی از اتهامات خود اقرار کرد و با موافقت دادگستری آمریکا به چین بازگشت.

به گزارش اسپات نیوز، «منگ وانژو»، مدیر مالی هواوی بخشی از اتهامات خود را پذیرفت و با موافقت وزارت دادگستری آمریکا به چین برگشت. خانم منگ در سال ۲۰۱۸ به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه چندین کشور از جمله ایران، در کانادا دستگیر شده بود.

منگ وانژو پس از  ۳ سال بازداشت خانگی به برخی از اتهامات خود اقرار کرد و در مقابل دادستان‌ها رسیدگی به اتهامات کلاهبرداری بانکی و مخابراتی او را به تعویق لغو کردند.

منگ وانژو، روز جمعه از راه دور در یک جلسه دادگاه شرکت کرد و وزارت دادگستری نیز اظهار داشت که به راه‌حلی برای این پرونده دست یافته است. دادستان‌ها مدعی بودند که وانژو در سال ۲۰۱۳ درباره ارتباطات خود با ایران به بانک‌ها دروغ گفته است. ولی مدیر هواوی این اتهامات را که می‌توانست به حداکثر ۳۰ سال حبس او منجر شود، رد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که بازداشت منگ وانژو در سطح بین‌المللی تبعاتی به دنبال داشت از جمله اینکه چند روز پس از دستگیری او، دو کانادایی در چین بازداشت شدند و حالا پس از توافق آمریکا با خانم منگ، این دو نفر هم آزاد شده‌اند.

طبق گفته دادستان این پرونده منگ وانژو پذیرفت یک اقرارنامه چهار صفحه‌ای درباره اظهارات نادرست خود به یک موسسه مالی را امضا کند. در مقابل آن‌ها هم تا زمانی که مدیر هواوی به جرایم دیگری مرتکب نشود، استرداد او به آمریکا را لغو می‌کنند.

ظاهرا مسئولان دولت ترامپ نیز سال گذشته پیشنهاد مشابهی به منگ وانژو داده بودند، اما او از پذیرش هرگونه خطا خودداری کرده بود. گفتگوی مجدد از چند هفته پیش از سوی مق

امات دولت بایدن آغاز شد. ولی این بار تمایل وانژو به دیدار مجدد خانواده‌اش باعث شد او این اتهامات را بپذیرد.

انتهای پیام

آخرین اخبار مربوط به فناوری اطلاعات را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20114

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com