جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ریزش مخاطبان ماهواره

ریزش مخاطبان ماهواره در پی افزایش تولیدات شبکه نمایش خانگی

03:00۱

بررسی نظرسنجی‌های ایسپا نشان می‌دهد که افزایش تولیدات شبکه نمایش خانگی منجر به ریزش مخاطبان ماهواره شده است.

 به گزارش اسپات نیوز، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، نظرسنجی‌ای در خصوص میزان تاثیر تماشای فیلیمو بر مصرف ماهواره مشترکان این پلتفرم انجام داده است.

این نظرسنجی ا اعضای فیلیمو در مردادماه  ۱۴۰۰ با ۸۰۳ نفر از اعضای این پلتفرم اجرا شده است. به طور تقریبی ۶۲ درصد افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند مرد و ۳۷ درصد زن بوده‌اند و میانگین سنی شرکت‌کنندگان نیز ۳۷ سال است.

در این نظرسنجی حدود ۵۵ درصد کاربران فیلیمو اعلام کرده‌اند که دیگر نیازی به استفاده از ماهواره ندارند و در مقابل ۴۴ درصد اعلام کرده‌اند که از ماهواره استفاده می‌کنند. از سوی دیگر از مجموع افرادی که از ماهواره استفاده نمی‌کنند، ۱۴ درصد گفته‌اند که پیش از عضویت در فیلیمو ماهواره تماشا می‌کردند و در حال حاضر دیگر زمانی را به ماهواره اختصاص نمی‌دهند.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که نتایج نشان می‌دهد که گروه سنی بالای ۴۵ سال بیش از سایر افراد ماهواره تماشا می‌کنند.

در بخش دیگر این نظرسنجی از مخاطبان پرسیده شده که شما در شبکه‌های ماهواره‌ای بیشتر چه محتوایی را دنبال می‌کنید؟ بررسی پاسخ‌ها به این سوال نشان می دهد که پرتکرارترین محتواهایی که در ماهواره دنبال می‌شود به ترتیب: اخبار، فیلم سینمایی و سریال است.

در ادامه بررسی‌ها نشان می‌دهد که از بین افرادی که به دنبال تماشای فیلم و سریال در ماهواره هستند، ۲۸ درصد فیلم خارجی غیرترکی، ۱۷ درصد فیلم‌های ترکی و ۱۵ درصد فیلم‌های ایرانی تماشا می‌کنند.

به طور مجموع پاسخ‌ها نشان می‌دهد که متوسط میزان تماشای ماهواره بعد از عضویت در فیلیمو کاهش چشم‌گیری داشته است. میانگین مصرف ماهواره در بین اعضای فیلیمو قبل از عضویت در این پلتفرم، حدود ۸ ساعت در هفته بوده و این میزان پس از عضویت به ۴ ساعت در هفته رسیده است. شایان ذکر است که میانگین مدت زمان تماشای ماهواره میان اعضایی که از ماهواره استفاده می‌کنند، از ۱۶ ساعت در هفته به ۹ ساعت بعد از عضویت رسیده است.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه فرهنگ و رسانه را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20177

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. marymaihami3

    لذت بردم عالی بود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com