جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مالیات بر خودرو‌های لوکس

اعمال مالیات بر خودرو‌های لوکس به سال ۱۴۰۱ موکول می‌شود

02:18۰

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص آخرین وضعیت اجرای احکام بودجه مانند مالیات بر خودرو‌های لوکس اعلام کرد: زیرساخت‌های لازم برای اجرای این لایحه هنوز در دسترس نیست.

به گزارش اسپات نیوز، رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص آخرین وضعیت اجرای احکام بودجه مانند مالیات بر خودرو‌های لوکس و خانه‌ها گفت: در حالی که در زمان دولت قبلی بیشتر آیین‌نامه‌های اجرایی احکام بودجه ۱۴۰۰ نوشته شده بود اما بعضی از این برنامه‌ها اجرایی نشدند و درآمد دولت از محل اخذ مالیات صفر است. دلیل اینکه این احکام هنوز اجرایی نشدند این است که زیرساخت‌های لازم برای آن فراهم نشدند و دولت نمی‌داند چطور می‌تواند مالیات اخذ کند.

وی در ادامه افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه اخیرا  جلسه‌ای با کمیسیون برنامه و بودجه برگزار کرد و طی این جلسه از کمیسیون مذکور تقاضای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم جهت اجرای احکام بودجه را داشت تا به این منظور بخشی از کسری بودجه ۱۴۰۰ جبران شود. اگرچه به نظر می‌رسد که اجرای برخی از تبصره‌ه موکول به سال ۱۴۰۱ خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

رحیم زارع در پایان صحبت‌های خود افزود: علاوه بر این موضوع، عملکرد بودجه ۱۴۰۰ را تا کنون می‌توان بر روی فروش أوراق مالی ارزیابی کرد. به عبارتی دیگر، به علت کم‌توجهی به طرح‌های عمرانی، این رویکرد نمی‌تواند اهدافی مانند ایجاد اشتغال را محقق کند. بنابراین ما از دولت تقاضای فراهم کردم زیرساخت‌های اجرای بودجه در اسرع وقت را داشته‌ایم تا شاهد اجرای دقیق آن باشیم.

انتهای پیام

آخرین اخبار روز ایران را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20154

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com