جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مسکن رایگان مددجویان

ساخت مسکن رایگان مددجویان آغاز شد

03:00۰

طبق گفته کمیته امداد، سالانه ۹۰ هزار مسکن رایگان مددجویان ساخته خواهد شد و واگذاری آن به شکل رایگان خواهد بود.

به گزارش اسپات نیوز، ساخت مسکن‌های دولتی در اقتصاد ایران، همواره با چالش‌ها و حاشی متعددی همراه بوده است. بر اساس آخرین آمار وزارت راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر تحویل دو میلیون مسکن بیش از ۱۴ سال زمان برده است.

از سوی دیگر در این طرح قرار بود که دولت سابق ۴۰۰ هزار مسکن طی دو سال بسازد اما این وعده هم هنوز به طور کامل عملی نشده است.

گفتنی است که دولت ابراهیم رئیسی وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال را داده است اما تحقق آن نزدیک به واقعیت به نظر نمی رسد.

در همین حال، کمیته امداد نیز اعلام کرده است که سالانه ۹۰ هزار مسکن رایگان مددجویان ساخته می‌شود. با در نظر گرفتن اینکه مددجویان تمکن مالی برای بازپرداخت اقساط آن را نخواهند داشت، این واگذاری به شکل رایگان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

سعید زارع‌زاده، رئیس مرکز پژوهش‌ و برنامه‌ریزی کمیته امداد از برنامه‌ریزی برای ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکن مددجویی در چهارسال آینده خبر داد و همچنین افزود: این طرح از سال آینده آغاز می‌شود و سالانه ۹۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان ساخته می‌شود که حدود ۶۰ هزار واحد در شهرها و ۳۰هزار واحد در روستاها احداث می‌شود.

زارع‌زاده با اشاره به تفاهم‌نامه کمیته امداد و بنیاد مستضعفان برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی گفت: ساخت ۳۵۰۰ واحد در قالب این تفاهم‌نامه آغاز شده و ۶۵۰۰ واحد باقی‌مانده نیز در مرحله اخذ پروانه ساخت و تشکیل پرونده تسهیلات است.

پیش از این نیز مسکن رایگان در اقتصاد ایران بوده است. طبق آخرین آمار مرکز آمار ایران، ۶۸ درصد ساکنان شهرها در سال گذشته مالک و حدود ۲۳ درصد نیز مستاجر بوده‌اند. بدین ترتیب حدود ۹ درصد ساکنان شهرها نیز از مسکن رایگان بهره می‌برند. این افراد کسانی هستند که احتمالا از مسکن‌های متعلق به سازمان‌ها یا نهادها بهره می‌برند یا اینکه از سوی نهادی برای تامین مسکن خود مورد حمایت قرار گرفتند.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه مسکن را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

 

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20188

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com