جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واردات واکسن کرونا

واردات واکسن کرونا از ۷۱ میلیون دز عبور کرد

02:52۰

به گفته معاون فنی و امور گمرکی ایران، صبح امروز با ورود پنجاه و هفتمین واکسن کرونا که شامل ۶ میلیون دز واکسن سینوفارم است، واردات واکسن کرونا از مرز ۷۱ میلیون دز عبور کرد.

به گزارش اسپات نیوز، مهرداد جمالی ارونقی، معاون فنی و اموری گمرکی گمرک ایران با بیان اینکه این میزان دز واکسن وارداتی، سی و چهارمین محموله واکسن چینی سینوفارم است، گفت: با ورود این محموله، مجموع واکسن‌های وارداتی به ۷۱ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۶۰۶ دز رسید.

وی در ادامه افزود: این محموله وارداتی به صورت حمل یکسره به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل داده شد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های مقرر شده در هفته جاری بخشی از محموله ۱۰ میلیون دز جانسون اند جانسون و فایزر وارد کشور شد.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که از اسفندماه ۱۳۹۸ ویروس کووید ۱۹ در کشور شیوع پیدا کرد و از اسفندماه ۹۹ واکسیناسیون عمومی آغاز شد.

طبق آمار منتشر شده از گمرک، بیشترین واردات واکسن از ۱۵ بهمن‌ماه ۹۹ تا ۳۱ شهریورماه سال جاری مربوط به واکسن سینوفارم جین با ۳۴ محموله شامل بیش از ۶۱ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۹۶ دوز بوده است.

س از آن سه محموله واکسن آسترازنکا (وارداتی از ژاپن) با ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دز، یک محموله کووکس وارداتی از ایتالیا با یک میلیون و ۴۵۲ هزار دز، یک محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از چین- سبد کووکس با یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دز، ۱۲ محموله واکسن روسی اسپوتنیک با یک میلیون و ۳۴۵ هزار دز، ۲ محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از روسیه با ۹۶۳ هزار دز، یک محموله کووکس وارداتی از کره‌جنوبی با ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دز، ۲ محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از اتریش با ۶۵۰ هزار دز و یک محموله واکسن بهارات هندی با ۱۲۵ هزار دز وارد کشور شده است.

برپایه این آمارها، بیشترین میزان واردات واکسن در شهریورماه امسال با ۳۸ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۹۹۶ دز است.

انتهای پیام

آخرین اخبار مربوط به بهداشت و سلامت را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20162

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com