جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واریز مستقیم حقوق کارگران پیمانی

واریز مستقیم حقوق کارگران پیمانی شهرداری تایید شد

03:00۰

با توجه به نارضایتی کارگران از وضعیت پرداخت حقوق و مزایا در چند سال اخیر، شهردار تهران پیشنهاد واریز مستقیم حقوق کارگران پیمانی را برای حل این مشکل مطرح کرد.

به گزارش اسپات نیوز، پرویز سروری، نایب رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به نظارت سهل‌گیرانه شهرداری بر پرداخت حقوق و مزایای کارگران پیمانی در چند سال اخیر و به دنبال آن نارضایتی آن‌ها از این روند و همچنین عدم نظارت بر فعالیت پیمان‌کاران، گفت: تجربه نشان داده که در حق کارگران شریف شهرداری همواره اجهاف شده است. پیش از این آقای قالیباف حقوق کارگران را مستقیما از مبالغی که باید به پیمان‌کار پرداخت می‌شد، واریز می‌کردند و این مشکل را حل کرده بودند.

وی در ادامه افزود: اما در چند سال اخیر در خصوص این مسئله کوتاهی شد و واریز حقوق کارگران بار دیگر بر عهده پیمانکاران قرار گرفت. این در حالیست که پیمانکاران قسمتی از حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید:

سروری در ادامه صحبت‌هایش به پیشنهاد شهردار مبنی بر واریز مستقیم حقوق کارگران اشاره کرد و گفت: طی صحبت‌هایی که با شهردار تهران در خصوص حل این مشکل داشتیم، ایشان از انجام روال قبلی استقابل کردند و از ماه جاری، تلاش ما در این راستا خواهد بود که پرداخت حقوق را با روال سابق انجام دهیم تا خیال کارگران شریف را از دریافت حقوقشان راحت کنیم.

او در ادامه افزود: شورا  همواره باید بر پیمانکاران حتی اگر امور، برون سپاری هم می‌شود، نظارت کند تا فعالیت‌ها دقیق انجام شود، چرا که پاشنه آشیل مدیریت شهری است و حتما باید کیفیت و انجام بهینه کار جزو شرایط شهرداری برای کار باشد. اگر برون سپاری‌ها منجر به نوعی داد و ستد بین پیمانکار و مدیر پروژه و مدیران شود، نتیجه‌اش این می‌شود که کیفیت کار در شهر به شدت افت می‌کند.

سروری همچنین افزود: پیشنهاد ما به شهردار این است که این موضوع با جدیت پیگیری شود و حقوق کارگران که قرار است توسط پیمانکار واریز شود، توسط شهرداری به صورت مستقیم پرداخت شود و دغدغه‌ها برای کارگران رفع شود.

نائب رئیس شورای شهر تهران درباره پرداخت مزایا به کارگران شهرداری گفت: در این زمینه باید بررسی‌های فنی صورت گیرد.

انتهای پیام

آخرین اخبار در رابطه با حوزه اشتغال و استخدام را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20168

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com