جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ودیعه مسکن

وام ودیعه مسکن ؛ کلاه گشادی که بر سر مستاجران رفت

02:54۰

وام ودیعه مسکن نه تنها نتوانست مشکل مستاجران را حل کند، بلکه بر مشکلات آن‌ها افزود و درصد کمی که موفق به عبور از سد شرایط سفت و سخت بانک‌ها برای دریافت وام شدند، جز قشر کم‌درآمد جامعه نیستند.

به گزارش اسپات نیوز، متقاضیان ثبت‌نام وام ودیعه مسکن سردرگم هستند و درحالی‌ که ستاد ملی مبارزه با کرونا، مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن را تا پایان شهریور ۱۴۰۰ مصوب کرده بود اما برای دریافت این وام متقاضیان هنوز باید از سرد بزرگی از شرایط سفت و سخت بانک‌ها عبور کنند و این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد اکثریت متقاضیان سال جاری موفق به دریافت وام نشده‌اند. سرنوشت وام ودیعه مسکن چه شد و آیا متقاضیان موفق به دریافت این وام خواهند شد؟

بیشتر بخوانید:

دولت قبل از سال گذشته با هدف حمایت از مستاجران و کنترل التهاب بازار مسکن اقدام به پرداخت تسهیلاتی به نام «ودیعه مسکن» کرد و در دولت سیزدهم نیز اجرای این وعده ادامه یافت؛ وامی که دریافت آن به آرزوی دست نیافتنی اغلب متقاضیان تبدیل شده است. براساس آمار‌های ستاد مبارزه با کرونا در سال ۹۹ تقریبا تنها ۲۲۳ هزار نفر یا کم‌تر از ۳ درصد مستاجران کل کشور موفق به دریافت این وام شدند.

در مجموع بنابر آخرین آمار تاکنون ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر متقاضی ثبت‌نام کرده‌اند و فقط ۱۷ هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کرده‌اند.

جالب اینجاست که در چنین شرایطی دولت باز هم به ثبت نام ادامه می‌دهد و روز شنبه این هفته مهلت ثبت نام را باز هم تمدید کرد.

این در حالی است که به گفته کارشناسان، دولت در حالی طرح وام ودیعه مسکن را پیگیری می‌کند که از یک طرف منابع لازم و کافی را برای اجرای این طرح ندارد و بیشتر شبیه امید واهی است و از طرفی ماهیت خود این سیاست هم نمی‌تواند کمک جدی به تورم افسار گسیخته بازار مسکن و اجاره بها کند.

انتهای پیام

آخرین اخبار مربوط به حوزه مسکن را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20173

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com