جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

پرداخت پول نقد در تاکسی

پرداخت پول نقد در تاکسی ممنوع می‌شود؟

03:009۰

به گفته مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی، تا به حال ۲۴۰۰ تاکسی مجهز به سیستم «شهرپی» شده‌اند و به زودی این سیستم جایگزین پرداخت پول نقد در تاکسی خواهد شد.

به گزارش اسپات نیوز، برای حل مشکلاتی که در پرداخت نقدی کرایه تاکسی وجود دارد از جمله اینکه راننده تقاضای پول خرد دارد یا برای پس دادن باقی پول مسافران دچار مشکل می‌شود، این احتمال وجود دارد که برداخت پول نقد در تاکسی‌ها ممنوع شود.

رانندگان تاکسی می‌گویند در شرایطی که دستگاه‌های خودپرداز اسکناس کمتر از ۵ هزار تومان تحویل نمی‌دهند، برای تهیه پول خرد چاش‌های زیادی وجود دارد و اگر کزایه را رو به بالا رند کنند، با اعتراض مسافر مواجه خواهد شد و دریافت کرایه کمتر از آن هم با شرایط فعلی و قیمت لوازم جانبی به نفع خود آن‌ها نیست.

از سوی دیگر برخی رانندگان تاکسی برای حل این مشکل پیشنهادی دارند. مرادی، راننده ون در این باره می‌گوید:‌ «یک سال پیش ما به تاکسی‌رانی پیشنهاد کردیم که از سوی این نهاد برای تاکسی‌ها دستگاه کارتخوان صادر شود، ما حتی حاضر بودیم هزینه آن را از جیب خودمان پرداخت کنیم اما با این درخواست موافقت نشد.»

علت مخالفت با دستگاه کارتخوان برای تاکسی‌ها

اما محمد روشنی، مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی در این خصوص نظر متفاوتی دارد و معتقد است صدور دستگاه پوز با هدف یکسان‌سازی و هوشمندسازی تاکسی‌ها مغایرت دارد.

او با بیان اینکه در حال حاضر پرداخت آنلاین کرایه با استفاده از اپلیکیشن «شهرپی» در تاکسی‌ها امکان‌پذیر است، گفت: «تا به حال ۲۴۰۰ تاکسی مجهز به این سیستم شده‌اند و از خرداد ماه سال جاری تا الان، استفاده از این اپلیکیشن رشدی ۳۷۰ درصدی داشته است. هدف ما مجهز کردن تمام تاکسی‌ها به این سیستم تا پایان سال جاری است.»

او معتقد است: شهرپی با هدف تسهیل در پرداخت کرایه ایجاد شده و قصد تاکسی‌رانی یکسان‌سازی روش پرداخت در تمام تاکسی‌های شهری است. روشنی تاکید می‌کند که در آینده نزدیک استفاده از شهرپی برای پرداخت کرایه در تمام تاکسی‌ها اجباری خواهد شد. بدین ترتیب این احتمال وجود دارد که پرداخت پول نقد در تاکسی‌ها ممنوع شود.

بیشتر بخوانید:

اما این در‌حالی است که رانندگان تاکسی با توجه به تجربه خود می‌گویند که استفاده از این اپ‌ها برای همه اقشار جامعه چندان کار راحتی نیست.

مرادی در این باره می‌گوید: «پرداخت کرایه با این برنامه‌ها مستلزم نصب قبلی برنامه در گوشی افراد است که خیلی از افراد به دلایل مختلفی آن را نصب ندارند یا حتی به دلیل مسائلی مانند کهولت سن، بلد نیستند با آن کار کنند.»

او اشاره می‌کند که نیازمندی این برنامه‌ها به اتصال اینترنت یا نداشتن گوشی هوشمند، مشکلات دیگری هستند که به ناکارآمدی این برنامه‌ها برای عموم مردم منجر می‌شوند.

انتهای پیام

آخرین اخبار روز کشور را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20196

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com