جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

برنج دولتی ارزان

برنج دولتی ارزان را از کجا بخریم؟

02:07۰

در حالی که قیمت هر کیلو برنج به بیش از ۵۰ هزار تومان رسیده است، برخی فروشگاه‌ها اقدام به توزیع برنج دولتی ارزان کرده‌اند. این برنج‌ها را چگونه و از کجا می‌توان تهیه کرد؟

به گزارش اسپات نیوز، در حالی که برنج روزگاری همانند اوضاع روغن در یک سال گذشته را سپری می‌کند و نهادهایی مانند بورس کالا برای تنظیم و کاهش قیمت ۵۰ هزار تومانی آن دست به کار شده‌اند، دوباره بحث توزیع برنج خارجی انبار شده با قیمت ۱۸۵۰۰ تومان میان مردم به راه افتاده است. اما این «برنج دولتی ارزان» را چگونه و از کجا می‌توان تهیه کرد؟

بنابر اطلاعیه شرکت بازرگانی دولتی «از ابتدای شهریور ماه تاکنون صرفاً ۴۳ هزار تن از این برنج دارای متقاضی بوده و واریز وجه نموده‌اند که از این مقدار صرفاً ۳۰ هزار تن از انبارهای شرکت خارج شده و مابقی به مرور در حال خروج است. بدین وسیله از تمامی شبکه‌های توزیع منتخب، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های کارگری، کارمندی و مصرف محلی دعوت می‌شود در صورت نیاز به برنج وارداتی از طریق کارگروه‌های تنظیم بازار استانی، سازمان‌های جهاد کشاورزی و یا صنعت، معدن و تجارت استان اقدام لازم به عمل آمده و برنج مورد نیاز کشور را تأمین و توزیع نمایند.»

بدین ترتیب به نظر می‌رسد مردم برای خرید این برنج‌ها باید به فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های کارگری و کارمندی مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید:

آیا برنج دولتی ارزان به دست مردم می‌رسد؟

بسیاری از مردم عقیده دارند هر مقدار برنج هم وارد فروشگاه‌ها شود، بخش اندکی از آن بین مردم با کارت ملی توزیع می‌شود. مابقی آن نیز با قیمت گزاف به اشپزخانه‌ها و رستوران‌ها فروخته می‌شود.

برخی دیگر نیز می‌گویند کیفیت این نوع برنج آنقدر پایین است که می‌توان نام «برنج پلاستیکی» را بر روی آن گذاشت.

عده‌ای دیگر هم این روش کنترل بازار را روش جدیدی برای درآمدزایی دولتی‌ها می‌دانند و تاکید دارند آن‌ها این برنج‌ها را با قیمتی ناچیز وارد کرده و بسیار بالاتر از نرخ معمول به فروش می‌رسانند.

انتهای پیام

آخرین وضعیت اقلام مهم معیشتی را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20216

492 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com