جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ترخیص کامیون‌های وارداتی

ترخیص کامیون‌های وارداتی تا پایان مهرماه انجام می‌شود

03:00۰

وضعیت نابسامان کامیون‌های دپو شده در گمرک به جایی رسید که دادستانی برای حل این مسئله وارد شد و دستور ترخیص کامیون‌های وارداتی را تا پایان مهرماه سال جاری صادر کرد.

به گزارش اسپات نیوز، ورود کامیون‌های دپو شده در گمرک مصوبه‌ای در رابطه با ماده ۳۹ احکام دائمی برنامه های توسعه، در سال ۱۳۹۸ انجام شد که وزارت راه و شهرسازی نیز ضوابط مربوطه را به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرده بود.

این در حالی است که با توجه به موانعی که وجود داشت ترخیصی  کامیون‌های وارداتی صورت نگرفت و با آخرین گزارش گمرک ایران نشان داد که ۶۰۰۰ دستگاه با برندهای مختلف به تدریج وارد و  در گمرکات دپو شده است.

وضعیت این کامیون‌ها به حدی نابسامان بود که در هفته های اخیر با ورود دادستانی به این موضوع، دستورالعمل مربوطه برای تعیین تکلیف کامیون تدوین و به دستگاه‌ها جهت اجرا ابلاغ شد.

بیشتر بخوانید:

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران، با توجه به دستور دادستانی، تا پایان مهر ماه سال جاری کلیه کامیون‌های وارداتی زیر سه سال ساخت دارای ثبت سفارش پس از انجام تشریفات گمرکی با رعایت مقررات مربوطه ترخیص و از گمرکات اجرایی خارج خواهند شد.

در این رابطه رعایت چارچوب و مقررات تعیین شده نیز به گمرکات تکلیف شده است که از جمله آن می‌توان به اهمیت ثبت سفارش در ترانزیت این کامیون ها اشاره کرد که تاکید شده با رؤیت ثبت سفارش از سوی گمرک، منعی برای ترانزیت کامیون‌ها وجود ندارد.

همچنین عنوان شده که در صورت نیاز به استعلام از نمایندگی‌های خدمات پس از ورودش برای مدل یا سایر مشخصات کامیون‌ها، گمرکات اجرایی موظف به اقدام حداکثر ظرف دو روز کاری خواهند بود.

ازم به یادآوری است، با توجه به اینکه با طولانی شدن زمان ورود کامیون ها، بخشی از آنها در آستانه متروکه شدن قرار داشتند گمرک ایران به گمرکات اجرایی اعلام کرد که ظرف یک ماه پیش رو و در جریان تعیین تکلیف کامیون ها، فعلا از متروکه کردن این کالا خودداری کند.

انتهای پیام

آخرین اخبار مرتبط با حوزه خودرو را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20233

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com