جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت جاروشارژی

افزایش عجیب قیمت جاروشارژی در سایه محدودیت

03:00۰

به دنبال افزایش قیمت عجیب برخی لوازم خانگی به دلیل ممنوعیت واردات، قیمت جاروشارژی هم اکنون با قیمت یک یخچال ایرانی برابری می‌کند.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس گزارشات، ممنوعیت واردات لوازم خانگی تا پایان سال ادامه خواهد داشت. این محدودیت‌ها منجر به افزایش قیمت عجیب و غریب لوازم خانگی شده است تا جایی که هم اکنون قیمت جاروشارژی با قیمت یک یخچال ایرانی برابری می‌کند.

بررسی قیمت‌ها در بازار نشان می‌دهد که قیمت یک جاروشارژی از ۱ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان شروع شده و تا ۱۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

به دنبال افزایش قیمت لوازم خانگی، برخی محصولات از جمله جاروشارژی جز دسته لاکچری‌ها قرار می‌گیرند. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به وضعیت بازار گفت: این جارو شارژی‌ها کالاهای خاص هستند. با تشدید تحریم‌ها نمایندگی برندهای لوازم خانگی از ایران خداحافظی کردند. بنابراین کالاهایی که با ارقام نجومی در بازار ایران فروخته می‌شوند از شرکت‌های خارجی هیچ مجوز رسمی برای فعالیت ندارد.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه افزود: اکثر برندهای خارجی که در بازار یا فروشگاه‌های آنلاین وجود دارند کالاهای قاچاق هستند که برخی شرکت‌های زیر پله‌ای که وجود خارجی ندارند نمایندگی آن را قبول کردند. از این‌رو برخی فروشگا‌ه‌های آنلاین پنل فروش می‌گیرند و معمولا مدیران این سایت‌ها نیز برای فروش این اقلام هیچ نظارتی ندارند.

او همچنین در خصوص قیمت‌ها گفت: حدود چهار سال است که هیچ لوازم خانگی به طور رسمی به کشور وارد نشده است. گاهی اوقات سه فروشگاه سه قیمت مشابه را در پنل درج می‌کنند اما قیمت اصلی کالا ارقامی که در سایت درج شده نیست. مثلا برخی از این فروشگاه‌ها کالاهای ۱۲ میلیون تومانی را با قیمت ۱۸ میلیون تومان می‌فروشند.
اسلامیان در ادامه صحبت‌هایش به مردم توصیه‌ای کرد: فروشگاه‌های آنلاین ملاک قیمت کالا نیستند و مردم باید کالاها را از واحد صنفی معتبر دارای پروانه کسب بخرند. به محض خرید کالا نیز گارانتی را در سامانه جامع گارانتی بررسی کنند.
انتهای پیام
آخرین اخبار بازار را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20230

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com