جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ماینرهای شرکت بورس

ماجرای ماینرهای شرکت بورس چیست؟

03:17۰

ماجرای پیدا شدن ماینرهای شرکت بورس ، سر و صدای زیادی به راه انداخته اما یک مقام سازمان بورس اعلام کرد که ابن ماینرها شخصی نیستند.

به گزارش اسپات نیوز، اخیرا چند ماینر در زیرزمین شرمت بورس کشف شده و به دنبال آن سر و صدای زیادی به راه افتاده است. در واکنش به این مسئله، اظهارات ضد و نقیض زیادی وجود دارد؛ از تکذیب‌های علی صحرایی گرفته تا تایید مصطفی بهشتی‌سرتش، معاون اجرایی سازمان بورس.

مصطفی بهشتی سرشت در خصوص ماینر‌های شرکت بورس گفت: دستگاه‌ها شخصی نبودند اما شرکت بورس تهران باید پاسخگو باشد چون چنین فعالیتی خارج از چارچوب این شرکت است و سهامداران این شرکت باید مطالبه‌گری کنند.

بیشتر بخوانید:

اگر این دستگاه‌ها شخثی نباشند به این معناست که متعلق به نهاد و یا دستگاه خاصی هستند؟ مقامات مربوطه هنوز واکنشی به این مسئله نشان ندادند.

از آنجایی که سازمان بورس یک موسسه عمومی غیردولتی است و یکی از وظایف این سازمان حمایت از حقوق سهامداران به شمار می‌رود. سهام شرکت بورس هم در بازار سرمایه عرضه شده و سهامدار دارد و برای همین موضوع سازمان بورس موظف است تا به ماجرای ماینرهای کشف شده در زیرزمین سازمان بورس رسیدگی کند.

پس از اظهارات مصطفی بهشتی‌سرشت در مورد اینکه این موضوع را باید از روابط عمومی این سازمان پیگیری کرد، از روابط عمومی این سازمان در این خصوص پرس و جو شد اما این بخش در این خصوص اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: این اتفاق در شرکت بورس افتاده و باید موضوع را از این شرکت پیگیری کنید.

روابط عمومی سازمان بورس در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات مصطفی بهشتی‌سرشت را تایید می‌کند، گفت: تایید یا عدم تایید اظهارات ایشان در حیطه کاری من نیست.

از سوی دیگر سازمان بورس با وجود تایید کشف ماینرها توسط معاون اجرایی این سازمان، طی بیانیه‌ای این ماجرا را به کلی تکذیب کرد. بخشی از این بیانیه به شرح زیر است:

«شرکت بورس تهران اعلام می‌دارد از ابتدای سال ۱۳۹۹، با توجه به نگرانی‌ها از کوچ نقدینگی به سمت رمزارزها و ایجاد بحران خروج نقدینگی در بازار سرمایه، این موضوع به عنوان پروژه ای تحقیقاتی، پس از بررسی در کمیته‌های فرعی هیات مدیره و اخذ تایید هیات مدیره بورس تهران (به عنوان نمایندگان سهامداران) که جلسات آن با حضور ناظر سازمان بورس و اوراق بهادار تشکیل شد و کسب موافقت اصولی وزارت صمت، مطرح و اجراى طرح محدود R&D استخراج رمزارز و محاسبه عینی نرخ ROI آنها توسط شرکت بورس اوراق بهادار صورت پذیرفت و گزارش معاملات آتی این فعالیت بر روند اصلی بازار سرمایه کشور نهایی گردید. این فعالیت تحقیقاتی و آزمایشی پس از مدت کوتاهی متوقف شد.»

انتهای پیام

آخرین اخبار روز کشور را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20270

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com