جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اینترنت رایگان دانش‌آموزان

آغاز ثبت نام اینترنت رایگان دانش‌آموزان ، معلمان و اساتید دانشگاه از امروز

04:46۰

پس از روزها گمانه‌زنی، بالاخره ثبت نام اینترنت رایگان دانش‌آموزان ، معلمان و اساتید دانشگاه، دانشجویان و طلاب از طریق وب‌سایت ictgifts.ir آغاز شد.

به گزارش اسپات نیوز، اواسط شهریورماه بود که وزارت ارتباطات اعلام کرد که تعرفه استفاده از شبکه اجتماعی شاد یا شبکه اجتماعی دانش‌آموزی در سال تحصیلی جدید همچون سال گذشته برای معلمان و دانش‌آموزان رایگان باقی خواهد ماند.

در مراسم آغاز سال تحصیلی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که علاوه بر اینترنت رایگان شبکه شاد، به‌عنوان هدیه وزارت ارتباطات به اساتید دانشگاه، حوزه و دانشجویان نیز بسته‌های ترافیک رایگان استفاده از اینترنت ارائه خواهد داد. طبق این وعده، بسته اینترنت رایگان دانش‌آموزان، معلمان و اساتید از طریق وب‌سایت ictgifts.ir از امروز (۷ مهر) در اختیار این گروه قرار می‌گیرد.

به گزارش وزارت ارتباطات، ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به آغاز فرایند ثبت‌ نام اختصاص بسته‌های هدیه اینترنت رایگان اعلام کرد:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برای حمایت از تداوم برگزاری آموزش‌های مجازی، همانند سال گذشته بسته‌های اینترنت رایگان را برای همه اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب در نظر گرفته است.

طبق گفته‌های او، همه مشمولان می‌توانند برای دریافت بسته هدیه اینترنت رایگان و اطلاعات بیشتر، از امروز (چهارشنبه ۷ مهرماه) به سامانه ictgifts.ir مراجعه کنند و با کد ملی و شماره تلفن همراه خود فرایند ثبت‌ نام را انجام بدهند. هاشمی اعلام کرد که با توجه به اینکه فقط یک بار امکان نام‌نویسی در سامانه وجود دارد و شماره تلفن همراه نیز باید تحت مالکیت فرد ثبت‌نام‌کننده باشد، متقاضیان در درج اطلاعات مربوط به خود دقت کافی داشته باشند.

هاشمی در این رایطه توضیح می‌دهد: اتمام مهلت ثبت نام، اطلاعات نهایی در اختیار اپراتورها قرار می‌گیرد تا بسته هدیه به حساب‌ کاربران افزوده شود.

بیشتر بخوانید:

هاشمی تأکید کرد که مهلت ثبت‌ نام در سامانه ۷ روز است و با توجه به تعداد بالای دانشجویان، طلاب و معلمان، نام‌نویسی در سه روز ابتدایی بر اساس رقم‌های آخر کد ملی انجام می‌شود؛ اما در چهار روز بعدی تا پایان اتمام مهلت، محدودیتی در کد ملی برای مشمولان وجود ندارد.

همچنین بسته اینترنت هدیه رایگان اساتید ۶۰ گیگابایت، معلمان ۴۰ گیگابایت، دانشجویان و طلاب ۳۰ گیگابایت در نظر گرفته شده است که با اعتبار مصرف ۶ ماهه به ثبت‌‌نام‌شدگان ارائه می‌شود. در این طرح امکان فعال‌سازی و دریافت این بسته‌ها روی تلفن همراه یا تلفن ثابت (ADSL) برای متقاضیان پیش‌بینی شده است.

طبق اظهارات معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، ممکن است اطلاعات دریافتی مربوط به اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب کامل نباشد یا ثبت‌ نام دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه‌ها هنوز انجام نشده باشد، به همین منظور امکان ثبت اعتراض برای همه مشمولانی که کد ملی آن‌ها در سامانه وجود ندارد، پیش‌بینی شده است تا پس از تأیید نهادهای متولی، بسته اینترنت به ایشان نیز اختصاص یابد.

اینترنت رایگان دانش‌آموزان: مراحل ثبت‌ نام چگونه است؟

بنا بر اعلام سامانه ثبت‌ نام بسته اینترنت رایگان، امروز چهارشنبه افرادی که رقم آخر کد ملی آن‌ها ۰، ۱ و ۲ است امکان ثبت‌ نام دارند. هشتم مهرماه سامانه برای ثبت‌ نام افراد با رقم آخر کد ملی ۴، ۳، ۵ باز است. جمعه نهم مهرماه افرادی که کد ملی آن‌ها با عدد ۶، ۷، ۸ و ۹ تمام می‌شود، امکان ثبت‌ نام دارند. از سوی دیگر در روز شنبه ۱۰ مهرماه، کسانی که از این زمان‌بندی جا مانده‌اند می‌توانند نام خود را در سامانه به ثبت برسانند.

به جز این اینترنت رایگان که وزارت ارتباطات در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود آن را در نظر گرفته، با اعلام وزیر ارتباطات و اپراتورها، اکنون ترافیک راه‌یابی‌شده به سمت سامانه شاد در سراسر کشور و توسط تمام اپراتورها شامل ثابت و همراه رایگان است. هر کدام از دانش‌آموزان، اولیا و معلمان در سراسر کشور به سامانه شاد متصل شوند، این ترافیک رایگان خواهد بود و از بسته کاربری افراد، چیزی کسر نخواهد شد. این مسئله به ‌تمامی اپراتورهای کشور ابلاغ شده است.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20306

490 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com