جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خودروهای وارداتی جانبازان

تب خرید خودروهای وارداتی جانبازان بالا گرفت

03:0۰

به دنبال سخنان اخیر رئیس بنیاد شهید، پیگیری خودروهای وارداتی برای جانبازان بار دیگر در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش اسپات نیوز، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از پیگیری واردات ۵ هزار خودرو برای جانبازان خبر داد و گفت: «باید نزدیک به پنج هزار خودرو به جانبازان تحویل داده شود اما امکان واردات خودرو به جز از مناطق آزاد وجود ندارد. این که همه پنج هزار خودرو از طریق منطقه آزاد اروند وارد شود یا از طریق توزیع در مناطق مختلف آزاد وارد شوند نیازمند آن است که بتوانیم پلاک منطقه این خودروها را مخصوص جانبازان برای کل کشور تعریف کنیم. این مساله نیازمند مصوبه هیات وزیران است.»

طبق آخرین آمار اعلام شده مربوط به تابستان دو سال پیش توسط رحیم نریمانی، مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، تعداد جانبازان کشور  بیش از ۵۸۳ هزار نفر بوده است. بدین ترتیب از این میزان تنها پنج هزار نفر می‌توانند منتظر مجوز واردات خودرو باشند که همین میزان هم به نظر می‌رسد بازار سیاه قابل تاملی را به وجود آورده است.

در چند سایت می‌توان آگهی‌های خرید مجوز خودروهای وارداتی جانبازان را مشاهده کرد که یا به تازگی راه افتاده‌اند یا از قبل در چنین بازاری فعال بوده‌اند و همچنان آگهی‌های خود را حفظ کرده‌اند تا شاید جانبازی مجوز واردات خودرو را بفروشد.

بیشتر بخوانید:

پیش از این در سال ۹۳ نیز چنین تجربه‌ای در اقتصاد ایران بوده است. آن زمان با درخواست رییس بنیاد شهید از مسئولان ارشد دولتی، به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی، مقرر شد تعداد ۹۲۰۰ خودرو با رعایت مصوبه دولت در خصوص ممنوعیت ثبت سفارش خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی، برای جانبازان ۷۰ درصد با رعایت قوانین و مقررات گمرکی و اداری کشور، وارد کشور شود.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه خودرو را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20329

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com