جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

درگاه‌‌های آپ، روبیکا، تاپ و اسنپ تریپ در یک‌قدمی مسدود شدن

02:59۰

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها در نامه‌ای به پلیس فتا خواستار مسدودسازی چهار درگاه‌ آپ، روبیکا، تاپ و اسنپ تریپ شده است.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس نامه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نامه‌ای با امضای «حسن خوشخو» مدیر کل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی خطاب به پلیس فتا فرستاده شده که در آن از این نهاد درخواست شده که چهار پلتفرم آپ، اسنپ تریپ، تاپ و روبیکا مسدود بشوند.

در نامه مذکور به موضوع عدم مجوز فروش بلیت هواپیما در این پلتفرم‌ها اشاره شده اما برخی از کارشناسان بر این باور هستند که شاید نمایش بلیت ایرلاین‌های خارجی در مسیر ایران به عراق توسط این سایت‌ها دلیل نگارش چنین نامه‌ای بوده است چرا که چندی پیش بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت نمایش این بلیت‌ها در سایت‌های فروش صادر شده بود و تاکید شده بود تخطی از آن باعث تعلیق سایت‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که برخی از این اپلیکیشن‌ها مانند آپ و روبیکا کارکردی فراتر از تنها یک پلتفرم فروش بلیت سفر دارند و ده‌ها میلیون کاربر در خود گنجانده‌اند و مسدودسازی در آنها باعث اختلال در انبوهی از خدمات مالی و غیرمالی ارائه شده توسط آنها می‌شود.

لازم به ذکر است که از ابتدای سال جاری و بر اساس قانون، دستگاه‌های اجرایی می‌توانند درخواست فیلتر کسب‌وکارها را بدهند. تا پیش از آن شکایت از کسب و کارهای نوپا قبل از ارسال به مراجع قضایی در کمیته‌ای تخصصی بررسی می‌شد و این موضوع مدتی است که با رای دیوان عدالت اداری، معلق شده است.

پیگیری‌ برخی تیم‌هایی که اسامی‌شان در این نامه وجود دارد حکایت از این دارد که آنها در حال بررسی نامه از لحاظ حقوقی هستند و به زودی در پاسخ به آن جوابی منتشر خواهند کرد.

انتهای پیام

آخرین اخبار روز کشور را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20339

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com