جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

دسترسی به گوگل

دسترسی به گوگل برای میلیون‌ها دستگاه اندرویدی قطع شد

03:37۰

دسترسی به گوگل و سرویس‌های اختصاصی آن در گوشی‌های اندرویدی که از اندروید ۲.۳.۷ یا نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، قطع شد.

به گزارش اسپات نیوز، گوگل به‌تازگی تایید کرده که گوشی‌های اندرویدی قدیمی دیگر به سرویس‌های اختصاصی این شرکت دسترسی ندارند. این محدودیت برای دستگاه‌هایی اعمال شده که از اندروید ۲.۳.۷ یا نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند.

به گفته این شرکت، کاربران اندروید نان زنجبیلی یا نسخه‌های قدیمی‌تر دیگر نمی‌توانند به اکانت گوگل خود وصل شوند. سهم این گوشی‌ها در بازار تلفن‌های اندرویدی فقط ۰.۲ تا ۰.۳ درصد است که اگرچه ناچیز به نظر می‌رسد، اما با توجه به تعداد کل محصولات اندرویدی، حدود ۶ تا ۹ میلیون دستگاه را درگیر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

کارشناسان باور دارند که اعمال این سیاست برای افرادی که نیازمند دسترسی به خدمات گوگل هستند و نمی‌توانند گوشی خود را عوض کنند، فاجعه‌بار است. اما از سوی دیگر، گوگل هم نمی‌تواند به پشتیبانی همیشگی از همه نسخه‌های اندروید ادامه دهد. اندروید ۲.۳.۷ از سپتامبر ۲۰۱۱ تحت پشتیبانی گوگل بود و این شرکت در ماه مرداد اعلام کرد که به‌زودی پشتیبانی از آن را متوقف می‌کند.

با این حساب، کاربران از امروز دسترسی به اپلیکیشن‌های یوتیوب، گوگل پلی، گوگل مپس، جیمیل، گوگل کلندر و چند سرویس دیگر را از دست می‌دهند و گوشی آن‌ها عملا کاربرد قبلی را نخواهد داشت. گوگل می‌گوید کاربران به خاطر امنیت خودشان دیگر نمی‌توانند با این دستگاه وارد اکانت گوگل شوند.

گوگل می‌گوید اگر می‌توانید دستگاه خود را به اندروید ۳.۰ یا نسخه‌های جدیدتر آپدیت کنید، حتما این کار را انجام دهید تا خللی در کارهایتان به وجود نیاید.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه فن‌آوری اطلاعات را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20311

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com