جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام مسکن ۴۸۰ میلیون تومانی

وام مسکن ۴۸۰ میلیون تومانی را چگونه بگیریم؟

03:00۰

سقف دریافت تسهیلات مسکن که تا پیش از این ۲۴۰ میلیون تومان برای زوجین بود تا ۴۸۰ میلیون تومان افزایش یافته اما شرایط دریافت وام مسکن ۴۸۰ میلیون تومانی چیست؟

به گزارش اسپات نیوز، سقف دریافت تسهیلات اوراق مسکن که تا پیش از این برای زوجین در تهران ۲۴۰ میلیون تومان بود به ۴۸۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و اقساط ماهیانه آن حدود ۸.۶ میلیون تومان است؛ وام گیرنده باید مدارکی به بانک ارائه کند که ثابت کند توانایی پرداخت اقساط را دارد.

طی هفته‌های اخیر، شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات مسکن را برای افراد مجرد تا ۲۸۰ میلیون و برای زوجین تا ۴۸۰ میلیون تومان تصویب کرد.

رای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت میزان تسهیلات انفرادی که معادل ۸۰ میلیون تومان بود به ۱۶۰ میلیون تومان و برای حساب‌های ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است. در سایر شهرها نیز تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی حساب‌های انفرادی به ۱۲۰ میلیون تومان و تسهیلات ۱۲۰ میلیون تومانی زوجین به ۲۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

نرخ سود وام ۴۸۰ میلیون تومانی، ۱۷.۵ درصد است و بازپرداخت آن ۵ ساله (معادل ۶۰ ماه) است. گفتنی است که بازپرداخت  تسهیلات اوراق نیز حداکثر ۱۲ ساله معادل ۱۴۴ ماه است. محاسبات نشان می‌دهد اقساط ماهیانه وام جدید مسکن در شهر تهران ۸.۶ میلیون تومان است که بسیاری از خانوارها توانایی پرداخت چنین مبالغی را ندارند.

بیشتر بخوانید:

محمدحسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، در این باره گفته است: ملک در رهن بانک قرار می‌گیرد و تسهیلات گیرنده باید مدارکی ارائه کند که نشان دهنده توانایی پرداخت اقساط باشد.

محمد سرگزی، عضو کمیسیون عمران مجلس این وام را تنها برای قشری که استطاعت مالی خوبی داشته و توان پرداخت اقساط ۸.۶ میلیون تومانی را دارند، مناسب دانسته و در این خصوص تصریح کرد: این وام برای خانه‌دار کردن جامعه هدف مناسب نیست.

به گفته سرگزی، راه حل بهبود وضعیت مسکن تامین زمین ارزان قیمت برای انبوه‌سازان و نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی بوده تا واحدهای مسکونی با قیمت مناسب ساخته و به بازار عرضه شود.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه مسکن را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20298

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com