جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ودیعه مسکن

کفگیر بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن به ته دیگ خورد؟

03:00۰

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص اعلام برخی بانک‌ها در مورد تمام شدن اعتبارشان گفت: اتمام سهمیه بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن مورد تایید ما نیست.

به گزارش اسپات نیوز، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت وام ودیعه مسکن گفت: یکی از دلایل تمدید مدت زمان اعطای وام مسکن، در نظر گرفتن مستاجرانی است که قرارداد اجاره مسکن آن‌ها در نیمه دوم سال است. به این ترتیب مقرر شد در صورت تصویب این طرح توسط ستاد ملی مقابله با کرونا قراردادهای نیمه دوم سال نیز مشمول این تسهیلات شوند.

وی در ادامه افزود: در صورتی که این موضوع در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب برسد، مستاجرانی که قرار است نیمه دوم امسال قرارداد اجاره امضا کنند، می‌توانند در سامانه تسهیلات ودیعه مسکن به آدرس tem.mrud.ir ثبت‌نام کنند؛ در حال حاضر نیز این سامانه قطع نیست و امکان ثبت‌نام وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

محمودزاده با اشاره به اینکه برخی از بانک‌ها اعلام می‌کنند که اعتبار آن‌ها به اتمام رسیده است، گفت: اتمام سهمیه بانک‌ها برای وام ودیعه مسکن مورد تایید ما نیست.

او همچنین در این خصوص گفت: بانک‌ها در خصوص سهمیه وام ودیعه مسکن یک برداشت اشتباه داشتند و برای حل این مشکل معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بانک مرکزی مکاتبه‌ای انجام داد و به دنبال آن اخیرا ابلاغیه‌ای به نظام بانکی و ۱۵ بانک و مؤسسه اعتباری مجری وام ودیعه مسکن داشته و اصلاح این موضوع را از آن‌ها درخواست کرده است که به زودی این مسئله مرتفع می‌شود.

محمود زاده تاکید کرد: عددی که به عنوان سقف وام ودیعه در نظر گرفته شده است (۱۰ هزار میلیارد تومان) است و هنوز بخش زیادی از آن‌ باقی‌مانده است و ما در این خصوص کمبودی نداریم.

او همچنین در مورد تضامین درخواستی بانک‌ها از متقاضیان وام ودیعه مسکن گفت: این مساله جز دستورالعمل‌های داخلی بانک‌هاست؛ با این حال از بانک مرکزی به صورت مکتوب درخواست کرده‌ایم که از بانک‌های عامل بخواهند تا حداقل ضمانت‌های لازم را برای متقاضیان در نظر بگیرند.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه مسکن را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20295

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com