جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کاهش سهمیه اینترنت دانشجویان

اعتراض یک مقام وزارت علوم به کاهش سهمیه اینترنت دانشجویان

03:00۰

مدیر کارگروه آموزش‌های الکترونیک وزارت علوم ضمن اعتراض به کاهش سهمیه اینترنت دانشجویان گفت: ۳۰ گیگ اینترنت نیاز دانشجویان را در حوزه آموزش رفع نخواهد کرد.

به گزارش اسپات نیوز، علی‌اکبر صفوی، مدیر کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم ضمن اشاره به اینکه وزارت ارتباطات اعلام کرده که اینترنت استادان و دانشجویان همانند سال گذشته رایگان خواهد بود گفت: ۳۰ گیگابایت اینترنت برای دانشجویان کافی نیست و نیاز آن‌ها را در حوزه آموزش رفع نخواهد کرد.

وی با تاکید بر ناکافی بودن این حجم برای دانشجویان افزود: «البته ۳۰ گیگ اینترت استادان و دانشجویان برای ۶ ماه بسیار کم است و می توان تنها برای مدت یکی دو ماه روی آن حساب باز کرد.»

بیشتر بخوانید: 

او همچنین تصریح کرد: «از امروز، چهارشنبه، ۷ مهر، سامانه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی فعال شده و فقط یک بار امکان ثبت‌نام برای هر کد ملی وجود دارد.»

بر اساس گفته‌های صفوی مهلت ثبت‌نام حداکثر ۷ روز است و با هر کد ملی تنها یک بار فرصت استفاده از این امکان وجود دارد.

یش از این «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات با بیان جزئیات حجم اینترنت رایگان اعلام کره بود: «برای اساتید دانشگاه‌ها ۶۰ گیگ، برای معلمان ۴۰ گیگ و برای دانشجویان ۳۰ گیگ اینترنت رایگان ۶ ماهه در نظر گرفته شده است.»

در حال حاضر با وجود اینکه علی‌اکبر صفوی اعلام کرده است که حجم ۳۰ گیگابایت برای دانشجویان کافی نیست، وزارت ارتباطات همچنان واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است.

از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که به دلیل اخباری که در خصوص حضوری شدن دانشگاه‌ها به گوش می‌رسد، این حجم تغییری نکند و دانشجویان همچنان ۳۰ گیگ اینترنت دریافت کنند.

در هر صورت  دانشجویان با مراجعه به سامانه ictgifts.ir می‌توانند به شکل آنلاین برای دریافت اینترنت رایگان ثبت‌نام کنند. این نکته را هم باید مورد توجه قرار داد که امکان فعال­ سازی بسته هدیه بر روی تلفن همراه دانشجویان یا بر روی تلفن ثابت (ADSL) وجود دارد. همچنین درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی اظهار شده در مراحل ثبت نام، الزامی است.

انتهای پیام

آخرین اخبار روز کشور را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20305

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com