جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واردات لوازم خانگی کره‌ای

ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ای از سوی دولت رئیسی

02:33۱

رئیس دفتر رئیس جمهور، دستور جلوگیری از واردات لوازم خانگی کره‌ای را خطاب به وزای اقتصاد و صمت به صورت مکتوب صادر کرد.

به گزارش اسپات نیوز، به دنبال درخواست تعدادی از شرکت‌های داخلی تولید لوازم خانگی از رهبر معظم انقلاب برای جلوگیری از واردات این لوازم، رئیس دفتر رئیس‌جمهور خطاب به وزرای اقتصاد و صمت دستور جلوگیری از واردات لوازم خانگی از دو کشور کره را مکتوب کرد.

ابتدا رهبر انقلاب در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد که طبق نامه‌ای که کارخانه‌های تولیدکننده لوازم خانگی به ایشان نوشته‌اند، واردات این محصولات باعث شکستن کمر تولیدکنندگان می‌شود و باید جلوی آن گرفته شود. متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای رئیسی ـ رئیس جمهور محترم

«این موضوع بسیار مهمی است. اگر این خبر (گشایش واردات از دو شرکت کره‌ جنوبی) راست باشد به‌معنی شکستن کمر شرکت‌های لوازم خانگی داخلی است که تازه توانسته‌اند قدری روی پا بایستند، جداً جلوی این مشکل را سد فرمایید.»

بیشتر بخوانید:

پیرو این نامه رئیس  دفتر رئیس جمهور طی نامه‌ای به وزیر صنعت و وزیر اقتصاد اعلام کرد که از واردات  محصول نهایی لوازم خانگی جلوگیری شود. غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور هم در نامه‌ای خطاب به فاطمی امین و خاندوزی وزرای صمت و اقتصاد مخالفت رئیس‌جمهور با واردات لوازم‌خانگی کره‌ای را اعلام کرد. در متن نامه آمده است:

جناب آقای دکتر فاطمی امین وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

جناب آقای دکتر خاندوزی وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی

سلام‌علیکم

احتراماً، نامه شماره ۴۴۷۹۸/۱ مورخ ۱۴۰۰/۶/۱۴ دفتر مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه العالی) و ضمایم آن با موضوع «واردات لوازم‌خانگی» که تصویر آن به‌پیوست ارسال می‌شود، به استحضار ریاست محترم جمهوری رسید، پی‌نوشت فرمودند:

«از واردات جلوگیری شود»

آخرین اخبار روز کشور را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20352

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. احند

    رهبر برخلاف قرآن عمل کرد. قرآن میگوید اسراف نکنید و پولتان را پراکنده نسازید. خرید لوازم خانگی ایرانی یعنی اسراف چون گران است. از خدا بترسید و منتشر کنید. در ضمن‌ رهبر چند سال پیش گفتند من مخالف خرید لوازم خانگی خارجی نیستم.

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com