جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ساخت مسکن ملی

وام ساخت مسکن ملی افزایش یافت؛ ۱۵۰ میلیون تومان

03:00۰

وزیر سابق راه و شهرسازی با اشاره به افزایش وام ساخت مسکن ملی گفت: با افزایش وام به ۲۵۰ میلیون تومان، حدود ۶۰ درصد هزینه ساخت واحدها با تسهیلات تامین می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، محمد اسلامی، وزیر سابق راه و شهرسازی نیمه تیرماه امسال با اشاره به افزایش وام طرح ملی مسکن به ۲۵۰ میلیون تومان، گفته بود: زمانی‌که وام این طرح ۱۰۰ میلیون تومان بود، حدود ۱۰ درصد قیمت واحدها را پوشش می‌داد. با افزایش وام به ۲۵۰ میلیون تومان، حدود ۶۰ درصد هزینه ساخت واحدها با تسهیلات تامین می‌شود.

اسلامی با اشاره به بازپرداخت ۲۰ ساله وام ساخت مسکن افزود: از ۵۳۰ هزار واحد طرح مذکور تاکنون ۴۰ هزار واحد افتتاح شده و تا پایان سال ۱۴۰۰ در صورت تکمیل آورده متقاضیان ۱۵۰ هزار واحد دیگر تکمیل خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر ۷ مهرماه ۱۴۰۰ عضو هیئت مدیره بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به ۱۵۰ میلیون تومان خبر داد. به این ترتیب سازندگان از این پس وام ۱۵۰ میلیون تومانی برای ساخت پروژه‌های مسکن ملی را دریافت خواهند کرد.

محمدحسن علمداری در این خصوص گفت: سقف تسهیلات ساخت مسکن طرح ملی مسکن به دنبال تصویب‌نامه هیات وزیران و ابلاغ بانک مرکزی، از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. این افزایش سقف تسهیلات در جلسه اخیر هیات‌مدیره بانک مسکن به تصویب رسید و اکنون به شعب بانک مسکن در سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: اکنون در پی تصویب‌نامه جدید، سقف تسهیلات ساخت در طرح اقدام ملی به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار که در حال حاضر ۱۸ درصد است، در اختیار سازنده‌ها قرار می‌گیرد.

علمداری تاکید کرد، سقف جدید تسهیلات مسکن اقدام ملی مشمول تمامی قراردادهای طرح اقدام ملی مسکن که تا کنون قرارداد آنها در دفاتر اسناد رسمی ثبت نشده است، می شود. با این حال آن دسته از پروژه‌های ساختمانی طرح اقدام ملی که قرارداد پرداخت تسهیلات آنها به جریان افتاده و از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی استفاده کرده‌اند، چنانچه درخواست مکتوب برای دریافت مابه‌التفاوت ارایه کنند، تسهیلات متمم در چارچوب ضوابط ناظر بر اعطای تسهیلات متمم، به آنها تعلق خواهد گرفت. البته درخواست باید از طرف نهاد متولی باشد و در سامانه TEM نیز ثبت شود.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه مسکن را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20349

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com