جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کارت واکسن دیجیتال

کارت واکسن دیجیتال را چگونه دریافت کنیم؟

03:11۰

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت: افرادی که دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند با مراجعه به سامانه vcr.salamat.gov.ir/fa برای دریافت کارت واکسن دیجیتال خود اقدام کنند.

به گزارش اسپات نیوز، سید محسن زهرایی، رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، با اشاره به ۵۲ هزار میلیون دز واکسن تزریق شده گفت: «از تعداد یاد شده قریب بیش از ۳۶ میلیون نفر دز اول واکسن و بیش از ۱۵.۵ میلیون نفر هم دز دوم را دریافت کردند و واکسیناسیون آنها کامل شده است.»

بر اساس گفته‌های زهرایی، حدود ۱۹ درصد جامعه هر دو دز واکسن و حدود ۶۰ درصد از کل جمعیت دست کم یک نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند.

سیدمحسن زهرایی درباره روند واکسیناسیون کرونا در ایران، خاطرنشان کرد: تاکنون میزان تزریق واکسن به افراد تابعی از سرعت تامین واکسن بوده است؛ به طوری که طی ۷ ماهی که واکسیناسیون آغاز شده است هر زمان واردات و تامین واکسن سرعت خوبی داشته است، سرعت واکسیناسیون هم افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه تاکید کرد: طی مدت اخیر هم با افزایش واردات سرعت واکسیناسیون به خوبی افزایش داشته است؛ به شکلی که به تزریق روزانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار دز هم رسیدیم. اما تجربه سایر کشورها به ما نشان می‌دهد که این روند تا زمانی جلو می‌رود اما بعد از آنکه تعداد قابل توجهی واکسینه شدند، یک جایی سرعت واکسن تابع تقاضای مردم می‌شود. یعنی ممکن است در هفته‌های آتی و آبان علی‌رغم اینکه واکسن در اختیار داریم ولی مراکز تزریق خلوت شوند و این جا است که نقش آگاهی‌رسانی و رسانه مشخص می‌شود تا با اطلاع رسانی صحیح افراد تشویق به تزریق واکسن شوند.

زهرایی در خصوص دریافت کارت واکسن دیجیتال گفت: افرادی که دو دز واکسن تزریق کردند با مراجعه به سامانه vcr.salamat.gov.ir/fa داده‌ها را وارد می‌کنند و کارت واکسن برایشان اینترنتی صادر می‌شود. فعلا امکان صدور کارت دیجیتال انگلیسی زبان برای همه مسافران سفرهای خارجی فراهم است؛ ولی در مورد صدور کارت فارسی زبان سامانه در حال تکمیل است و مشکلات احتمالی به زودی رفع می‌شود. با توجه به مسائلی که پیرامون هوشمندسازی کنترل کرونا مطرح می‌شود قطعا در روزهای نزدیک مشکلات احتمالی سامانه رفع می‌شود.

انتهای پیام

آخرین اخبار حوزه بهداشت و سلامت را در کانال تلگرام «اسپات نیوز» دنبال کنید.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20363

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com