جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

پرداخت وام

نحوه دریافت وام ۲۰۰ میلیونی با سود صفر درصد چگونه است؟

02:47۳

با انتشار بخشنامه جدید بانک مرکزی، بانک تجارت حداکثر مبلغ وام کارت‌های اعتباری خود را از ۵۰ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داد. اما نحوه دریافت این وام چگونه است؟

به گزارش اسپات نیوز، حداکثر مبلغ وام بانک صادرات تا به امروز تنها ۵۰ میلیون تومان بود اما حالا بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، این مبلغ به ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است تا متقاضیان دریافت وام با شرایط بهتری مواجه باشند.

اما آن‌طور که پیداست، این وام ۲۰۰ میلیونی تنها به شکل کارت اعتباری قابل پرداخت است. به عبارتی، کارت اعتباری بانک صادرات، کارتی است که تا مقدای معینی به مشتری وام می‌دهد و مشتری می‌تواند کالا و خدمات مورد نیاز خود را از طریق فروشگاه‌هایی که دستگاه کارت‌خوان دارند، خریداری کنند و امکان دریافت این مبلغ به صورت وجه نقد وجود ندارد.

کارمزد صدور این کارت ۱۰ هزار تومان و حق اشتراک سالانه آن هم معادل یک درصد اعتبار تخصیص‌یافته به مشتری است.

شرط تعریف‌شده و مشخصی برای دریافت وام ۲۰۰ میلیونی بانک صادرات وجود ندارد و اگر شرایط بازپرداخت آن از سمت مشتری وجود داشته باشد به متقاضی تعلق می‌گیرد.

دریافت وام ۲۰۰ میلیونی صادرات چه شروطی دارد؟

 • حداقل سن برای دریافت تسهیلات ۱۸ سال تمام است.
 • هر شخص فقط یک بار امکان این را دارد که در کل شبکه بانکی تا سقف مقرر کارت اعتباری دریافت کند و چنانچه اگر مجددا درخواست تسهیلات کارت اعتباری داشته باشد تنها باید وام قبلی خود را تسویه کند و تفاوت مانده بدهی فعلی را با سقف مقرر شده دریافت کند.
 • مردان متقاضی وام تا سن ۵۰ سالگی باید کارت پایان خدمت داشته باشند. همچنین کسانی که از خدمت معاف شدند هم باید کارت معافیت دائمی داشته باشند.
 • وام گیرنده و ضامنین باید فاقد تسهیلات معوق و همچنین چک برگشتی باشند.

اقساط وام ۲۰۰ میلیونی و میزان سود آن

سقف وام کارت اعتباری در حال حاضر ۲۰۰ میلیون تومان و مدت بازپرداخت اقساط آن حداکثر ۶۰ ماه است. میزان اقساط ماهانه این وام پنج میلیون و ۷۸ هزار تومان مقرر شده است.

کسانی که شرایط بازپرداخت تا پنج میلیون تومانت را ندارند می‌توانند مبلغ کمتری از این وام را دریافت کنند.

همچنین مبلغ سود وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک صادرات ۱۸ درصد است.

نحوه دریافت وام ۲۰۰ میلیونی بدون سود

البته جدای از وام ۲۰۰ میلیونی بانک صادرات که در قالب کارت اعتباری به افراد حقیقی پرداخت می‌شود، وام فوری ۲۰۰ میلیونی بدون ضامن و با سود صفر درصد هم در این بانک داده می‌شود. اما پرداخت این وام منوط به این است که فرد مبلغی پول را در بانک سپرده‌گذاری کند.

سپس بانک ٨٠ درصد مبلغ سپرده‌گذاری شده را به خود فرد وام می‌دهد. این وام با نرخ سود صفر درصد، با مدت بازپرداخت حداکثر ۶٠ ماهه است و ظرف دو روز به حساب متقاضی واریز می‌شود.

اما شرط مهم واساسی آن این است که فرد اجازه ندارد سپرده خود را ظرف این مدت از بانک خارج کند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20467

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

3 Comments

 1. saba.j.1380

  خییلی عالی بود ممنون

 1. saba.j.1380

  مرسی بابت مطالب مفیدتون

 1. enigmaescaperoom1

  عالی بود ممنونم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com