جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حمله سایبری

وب‌سایت‌های دولتی آلمان، هدف جدید حملات سایبری روس‌ها

کمتر از یک دقیقه۰

با بالا گرفتن کشمکش‌های سیاسی میان روسیه و اروپا – به‌ویژه آلمان – وب‌سایت‌های دولت و سیاستمداران این کشور، هدف جدید حملات سایبری هکرهای روس شدند.

به گزارش اسپات‌نیوز، نشریه اشپیگل در گزارشی با اشاره به یک تحقیق رسمی، عنوان کرد: وب‌سایت‌های وزارت دفاع، پارلمان، پلیس و چندین سازمان پلیس ایالتی آلمان که در روزهای اخیر آماج حملات شدید هکرهای روسیه قرار گرفته بودند، برای ساعاتی از دسترس خارج شدند.

بنابر این گزارش، گروهی با عنوان «کیل‌نِت» که از طرفداران روسیه به شمار می‌رود، با انتشار بیانیه‌ای در تلگرام، مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است. به گفته مقامات امنیتی، این حملات اقدامی تلافی‌جویانه در پاسخ به تحویل سلاح از سوی آلمان به اوکراین است.

گفتنی‌است، این حملات گسترده در حالی صورت می‌گیرند که اولاف شولتس صدراعظم آلمان، با امضای دستور تحویل ۵۰ تانک ضد هوایی گپارد در هفته گذشته و همچنین تحویل هفت سامانه توپخانه‌ای در روز جمعه، سطح حمایت از اوکراینی‌ها را افزایش داده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20746

491 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com