جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نهضت ملی مسکن

دریافت وام مسکن بدون سپرده زوجین چه‌قدر هزینه دارد؟

01:56۰

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که متقاضیان دریافت وام مسکن زوجین و فردی، جهت خرید اوراق باید چیزی در حدود یک‌چهارم مبلغ کل آن را برای خرید «اوراق تسه» هزینه کنند.

به گزارش اسپات نیوز، متقاضیانی که قصد خرید خانه دارند، در حال حاضر می‌توانند از وام فردی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و وام زوجین تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان استفاده کنند. این در حالی است که علاوه بر این وام‌ها، می‌توان از وام ۸۰ میلیونی جعاله هم برای خرید مسکن بهره برد.

متقاضیان خرید مسکن می‌بایست برای دریافت وام بدون سپرده، اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن (تسه) خریداری کنند که قیمت هر برگ آن امروز به بیش از ۱۳۰ هزار تومان رسیده است.

به عبارتی دیگر، جهت دریافت وام سپرده زوجین و فردی که از محل خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن قابل دریافت است، باید حدود یک‌چهارم مبلغ کل وام را برای خرید اوراق پرداخت کنید؛ هزینه‌ای که به واسطه افزایش نرخ اوراق طی روزهای اخیر با افزایشی بی‌سابقه روبه‌رو شده است.

هزینه خرید اوراق مسکن برای وام زوجین

اوراق مورد نیاز داوطلبان دریافت وام مسکن زوجین در حدود ۸۰۰ برگ است که تهیه آن با توجه به قیمت روز، چیزی در حدود ۱۰۴ میلیون تومان هزینه در بر دارد.

هزینه خرید اوراق مسکن برای وام فردی

این در حالی است که اوراق مورد نیاز داوطلبان دریافت وام مسکن فردی در حدود ۴۰۰ برگ بوده و تهیه آن برای متقاضیان، چیزی در حدود ۵۲ میلیون تومان آب می‌خورد.

هزینه خرید اوراق وام جعاله

وام جعاله نیز که تهیه آن به ۱۶۰ برگ اوراق نیاز دارد، هزینه‌ای در حدود ۲۱ میلیون تومان در بر دارد.

با این تفاسیر، دریافت وام مسکن برای زوجین چیزی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، قیمت‌های قعلی مسکن در مناطق مختلف و همچنین هزینه بالای اقساط ماهانه، چندان معقول به نظر نمی‌رسد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20805

490 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com