جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان

پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگی تا پایان اردیبهشت‌ماه

01:49۰

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می‌گوید: «به صورت تلویحی پرداخت علی‌الحسابی مستمری اردیبهشت‌ماه پرداخت خواهد شد و به محض تصویب این موضوع در هیات دولت، این سازمان پرداخت مابه‌التفاوت مستمری‌های دو ماه گذشته را آغاز خواهد کرد.»

به گزارش اسپات نیوز، هر ساله حقوق بازنشستگان با تصمیم دولت افزایش می‌یابد، اما یا وجود این که اردیبهشت‌ماه به پایان رسید، هنوز خبری از افزایش حقوق بازنشستگان نشده است.

در حالی که انتظار می‌رفت این افزایش در جلسات بعد از عید فطر هیات دولت تصویب شود، اما به هر دلیل، این افزایش هنوز در نوبت دستور کار هیات دولت قرار دارد.

در همین راستا، میرهاشم موسی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اطمینان می‌دهیم به‌محض تصویب میزان و چگونگی افزایش حقوق امسال بازنشستگان تأمین‌اجتماعی در هیأت‌ دولت، مابه‌التفاوت حقوق اردیبهشت ماه را پرداخت کنیم، گفت: «مابه‌التفاوت مربوط به فروردین‌ماه را هم در دو ماه آینده به حساب بازنشستگان واریز می‌کنیم.»

تصمیم امسال هیات‌مدیره سازمان تامین اجتماعی به استناد مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون این سازمان، حقوق بازنشستگی را از ۵۷ درصد برای حداقل بگیران تا ۳۸ درصد برای سایر سطوح افزایش داد. بنابراین، قرار است برای سال جاری باقی‌مانده متناسب‌سازی اجرایی شود.

هفته گذشته سازمان تامین اجتماعی جدول زمان‌بندی واریز حقوق اردیبهشت‌ماه مستمری‌بگیران خود را منتشر و اعلام کرد: «به محض موافقت افزایش مستمری امسال در هیأت دولت و ابلاغ آن به سازمان تأمین‌ اجتماعی، در دو روز پایانی اردیبهشت، مابه‌التفاوت افزایش اردیبهشت پرداخت می‌شود.»

بنابراین، نهادهای صنفی‌ کارگران بازنشسته اعلام کردند که فیش‌های حقوقی اردیبهشت‌ماه آن‌ها بر اساس احکام سال ۱۴۰۰ صادر شده است.

با این حال اما افزایش حقوق کارمندان بازنشسته نیز شرایط چندان متفاوتی ندارد. صندوق بازنشستگی کشوری منتظر مجوزهای افزایش ۱۰ درصدی سنواتی و متناسب‌سازی از سوی دولت است.

انتظار می‌رود که کارمندان بازنشسته نیز اردیبهشت‌ماه به صورت علی‌الحسابی حقوق دریافت کنند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20800

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com