جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش سهام عدالت

چرا سود برخی سهامداران عدالت پرداخت نشده است؟

02:00۰

مشکلات شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، منجر به عدم واریز سود سهام عدالت برای برخی از سهامداران شده است.

به گزارش اسپات نیوز،‌ آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سود متفاوت به حساب افراد واریز می‌شود، گفت: «بیشتر به سبب خرید مجموعه سهام دیگر و به برخی کمتر به سبب فروش ۶۰ درصدی آن و به برخی به سبب دلایلی اصلا پرداخت نشد. در کل این سود به میزان دارایی افراد برای آن‌ها واریز شد.»

بنابر گزارش‌ها، ۲۱ اسفند ماه سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۹ سهام عدالت ۴۳ میلیون و ۶۶۵ هزار به حساب دارندگان سهام عدالت واریز شد. سودی که برای دارندگان برگه ۵۳۲ هزار تومانی حدود ۵۷۵ هزار تومان و برای دارندگان برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی حدود یک میلیون و ۸۱ هزار تومان است.

دلیل جاماندن برخی افراد از سود سهام عدالت

حسین قشمی، مدیر پرداخت سود سهام عدالت در سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به اینکه چند دلیل افراد سهام خود را دریافت نکرده‌اند، گفت: «شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت از جمله دلایلی هستند که مانع از دریافت سود سهام عدالت برخی افراد شدند.»

بنابر آخرین آمار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی (سمات)، بیش از ۲ میلیون سهامدار عدالت به‌دلیل نداشتن شماره شبای معتبر بانکی، سود سهام عدالت خود را در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ دریافت نکرده‌اند.

با پیگیری‌های صورت‌گرفته از سپرده‌گذاری مرکزی مشخص شد که قرار است مجدد برای افرادی که سود خود را دریافت نکردند، سود واریز شود.

علی مهدوی پارسا، معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه آن دسته از سهامداران عدالت که اطلاعات آنان کامل نیست، باید اطلاعات بانکی (شماره شبای معتبر) خود را ظرف یک هفته آینده تکمیل کنند، افزود: «این افراد تا روز ۳۰ اردیبهشت، از طریق مراجعه به سامانه سجام اقدام به تکمیل اطلاعات خود کنند.»

در ادامه مهدوی پارسا با اشاره به این موضوع که بیش از ۱۵۰ هزار سهامدار از ابتدای امسال با ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام، مشکل شماره شبای بانکی معتبر خود را برطرف کرده‌اند، تصریح کرد: «سود سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ این سهامداران تا پایان اردیبهشت به حسابشان واریز خواهد شد.»

هم‌اکنون این امکان قراهم شده تا سهامداران جامانده از سود سهام عدالت با شماره ۱۵۶۹ تماس گرفته و با راهنمایی کارشناسان و بررسی مشخصات و اصلاح اطلاعات خود، در صورت مشمول بودن، سود خود را دریافت کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20809

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com