جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

توییت جنجالی ایلان ماسک برای اپل

حمله ایلان ماسک به سیاست بازگشت به کار «اپل»

01:38۰

ایلان ماسک در جدیدترین توئیت خود شرکت اپل را به خاطر به تعویق افتادن بازگشت به محیط کار به سخره گرفت؛ این در حالی است که این شرکت قصد داشت در روزهای آینده کارکنان را به کار حضوری سه روز در هفته ملزم کند.

به گزارش اسپات نیوز، با شیوع کرونا اپل نیز مانند شرکت‌های دیگر، مجبور به دور کاری شد. اما این شرکت تابستان گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد کارمندانش را سه روز در هفته ملزم به کار حضوری کند.

اپل از ماه گذشته کارمندان خود را ملزم به دو روز کار حضوری کرده و قرار بود به زودی کارکنان به سه روز کار حضوری ملزم شوند؛ اما بنابر دلایلی نامشخص، این طرح به تعویق افتاده است.

به گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک در تازه‌ترین توئیت خود به صورت یک میم چنین متنی را منتشر کرد: «لباس‌‌های باشگاه را بپوشید و تلویزیون نگاه کنید.» ایلان ماسک با انتشار این توئیت مخالفت خود با دورکاری را اعلام کرده است؛ واکنشی که مطرح شدن آن از زبان وی عجیب به نظر می‌رسد.

شواهد نشان می‌دهد، بسیاری از افراد در هنگام دورکاری به‌دلیل صرفه‌جویی در زمان و هزینه رفت‌وآمد، بازدهی بیشتری داشتند.

طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده، فرسودگی شغلی در زمان دورکاری به میزان ۲۶ درصد کاهش پیدا می‌کند. دورکاری باعث بهبود ۶۳ درصدی نوآوری، بهبود ۷۵ درصد مشارکت کاری و بهبود ۶۸ درصدی تعهدات سازمانی کارمندان می‌شود.

براساس گزارشی که «فورچون» منتشر کرده است، کارمندان توئیتر نگران نگرش ایلان ماسک برای دورکاری هستند. ایلان ماسک پیش‌تر فرهنگ کار در چین را ستایش کرده و گفته کارگران چینی حتی کارخانه را ترک نمی‌کنند، اما در آمریکا مردم هیچ تمایلی به حضور در محیط کار ندارند.

انتهای پیام

منبع
9TO5MAC
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20884

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com