جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید ملک در ترکیه

روسیه مقام اول خرید خانه در ترکیه را از ایرانیان ربود

02:00۰

روس‌ها در خرید خانه در ترکیه از ایرانی‌ها پیشی گرفتند و بیش از سایر شهروندان دیگر کشور‌ها به بازار املاک ترکیه رونق بخشیده‌اند؛ به طوری که در ماه آوریل خرید خانه‌های این کشور را دو برابر کردند.

به گزارش اسپات نیوز، خرید خانه در ترکیه به دنبال هجوم روس‌ها به بازار املاک و مستغلات ترکیه در ماه آوریل، رشد قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد.

بنابر داده‌های مرکز آمار ترکیه، با ثبت خرید ۱۳۳،۰۵۸ واحد مسکونی در ماه آوریل سال جاری، فروش خانه در این کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۳۸.۸ درصدی روبرو شده‌‌ است.

خرید‌ و‌ فروش با مشتری‌های خارجی نیز با ۵۸.۱ درصد افزایش، نسبت به میانگین پیشین آن رشد چشمگیری پیدا کرده‌ است.

در ماه مارس ۵۴۷ واحد مسکونی در ترکیه به شهروندان روس فروخته شد، در حالی که این تعداد در ماه آوریل با افزایش دو برابری به رقم یک هزار‌ و‌ ۱۵۲ واحد رسید.

رتبه بعدی در اختیار شهروندان عراقی

پس از جنگ روسیه و اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری، این کشور و همچنین تعدادی از شخصیت‌های حقیقی آن با تحریم غرب رو‌‌به‌رو شدند. پس از آن توانگران روس ترکیه را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کردند.

به گزارش اشپیگل آنلاین، گول گول یکی از بانیان بنگاه معاملات ملکی گلدن‌‌ساین در استانبول به رویترز گفته‌ است: «خریداران روس از ثروتمندان این کشورند و الیگارش نیستند.»

وی می‌گوید: «اغلب مشتری‌های روس سه تا پنج واحد آپارتمانی می‌خرند.»

آنچه که توجه سرمایه‌داران خارجی را به ترکیه جلب کرده، پول ملی دائما رو‌ به سقوط این کشور است.

لیر ترکیه تنها در سال پیش، کمتر از ۵۰ درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داد. این در حالی است که تاکنون هیچ بهبودی در این زمینه دیده نشده‌ است؛ به همین سبب خریداران خارجی به سرمایه‌گذاری در بخش مسکن این کشور رو‌ آورده‌اند.

این در حالی است که ترکیه در رکود شدید اقتصادی به‌سر می‌برد و در ماه فوریه سال جاری، میزان تورم در این کشور از مرز ۵۰ درصد عبور کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20896

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com